Aktualności

Aktualności (12)

niedziela, 04 lipiec 2021 12:25

Leczenie depresji hipnozą

Napisane przez

Czy depresję można wyleczyć przy pomocy hipnozy?

Zaburzenia psychiczne to zjawisko, które coraz częściej występuje w społeczeństwie. Pośród różnych zaburzeń na tle psychicznym, jednym z najbardziej rozpowszechnionych jest depresja. Nie każdy chory zapada na dolegliwość w formie przewlekłej. U niektórych osób zdarzają się tzw. epizody depresyjne, podczas których brakuje motywacji do wykonywania nawet najprostszych czynności. Jest wiele sposobów leczenia depresji. Jednym z nich, który oferuje hipnoterapeuta Rafał Sakowski, jest leczenie depresji hipnozą. To metoda, która pomogła wielu osobom odzyskać zdrowie i pełnię sił.

Czym w ogóle jest depresja?

Depresja jest określana jako zaburzenie nastroju. Warto jednak zauważyć, że nie każdy spadek nastroju, nie każdy smutek, musi od razu oznaczać depresję. Jeżeli jednak obniżenie nastroju utrzymuje się przez dłuższy czas, to można podejrzewać, że z człowiekiem zaczyna dziać się coś niedobrego. O epizodzie depresyjnym można mówić, gdy przynajmniej przez okres dwóch tygodni człowiekowi nieustannie towarzyszy m.in. obniżony nastrój, który nie może być zniwelowany żadnymi czynnikami zewnętrznymi. Wśród innych objawów, mogących wskazywać na wystąpienie epizodu depresyjnego wymienić można rozciągnięte w czasie poczucie winy, problemy z koncentracją, zupełny brak energii i chęci do jakiegokolwiek działania czy odstawienia na bok zainteresowań, które jeszcze do niedawna były odskocznią od problemów.

Depresja możne dotknąć każdego. Czasem wystarczą zaburzenia układu hormonalnego, aby wywołać taką reakcję organizmu. Bardzo często traumatyczne przeżycie jest początkiem depresji. Na szczęście świadomość wśród społeczeństwa na temat tego, czym jest depresja oraz jak można ją skutecznie wyleczyć, staje się z roku na rok coraz większa.

Jakie mogą być przyczyny depresji?

Przyczyn, które doprowadzają do rozwoju oraz nasilenia objawów depresyjnych może być wiele. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują przyczyny biologiczne, psychologiczne oraz społeczne. Rozpoznanie depresji to zadanie lekarza. Jeżeli czujesz, że dzieje się z Tobą coś złego, lub obserwujesz nagłą zmianę zachowania u kogoś ze swoich bliskich, to czym prędzej umów się na wizytę do specjalisty. W momencie, w którym zostanie postawiona prawidłowa diagnoza, będzie można włączyć skuteczne leczenie. Metod leczenia depresji jest kilka. Hipnoterapeuta Rafał Sakowski oferuje leczenie depresji hipnozą. Nie tylko depresję można leczyć przy pomocy hipnozy. Hipnoterapia jest stosowana także w przypadku lęków czy zaburzeń odżywiania.

piątek, 28 maj 2021 12:53

Najlepszy w Trójmieście!

Napisane przez

Gabinet Hipnozy i Hipnoterapii Rafał Sakowski otrzymał tytuł najlepszego specjalisty 2021 w Gdyni oraz został wyróżnony jako najlepszy psycholog w Trójmieście.

środa, 28 kwiecień 2021 22:49

Leczenie bólu hipnozą

Napisane przez

Czy ból można wyleczyć przy pomocy hipnozy?

Każdy człowiek odczuwa ból w nieco inny sposób. Dla jednego ból po wyrwaniu zęba będzie nie do zniesienia i będzie musiał w takiej sytuacji sięgnąć po mocny lek przeciwbólowy. Dla innej osoby może się okazać bólem o lekkim nasileniu. Wszystko to jest kwestią indywidualną. Metody leczenia bólu są różnorodne. Od klasycznych, takich jak tabletki, po alternatywne, np. leczenie bólu hipnozą, które proponuje hipnoterapeuta Rafał Sakowski.

W jaki sposób można uśmierzyć ból?

Znane są od dawna różne sposoby na radzenie sobie z bólem. Jest to uczucie bardzo nieprzyjemne. Ból o dużym natężeniu może być istotną przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Ból może być miejscowy oraz rozległy. Boleć może nas kolano, gdy je stłuczemy, a możemy cierpieć również na rozmaite boleści związane z przewlekłymi stanami chorobowymi. Na całe szczęście medycyna wciąż robi postępy i znane są coraz efektywniejsze metody na skuteczną walkę z bólem.

Wśród nich warto wskazać na popularne środki przeciwbólowe, które są sprzedawane w aptekach bez recepty. Popularne tabletki na ból głowy czy ból brzucha można dostać również w sklepie spożywczym oraz na stacji benzynowej. Jest to leczenie doraźne, które okazuje się skuteczne przy bólu o niskiej intensywności. Jeżeli ból jest bardziej dotkliwy, wówczas można sięgnąć po tabletki przeciwbólowe wydawane z przepisu lekarza. Oczywiście w takiej sytuacji musimy wcześniej zasięgnąć odpowiedniej konsultacji lekarskiej.

Trzeba zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy. Tabletki przeciwbólowe nie leczą, a jedynie sprawiają, że człowiek przestaje odczuwać ból. Działają przez określony czas. Gdy ten minie, ból powraca. Nie można przesadzać z ilością zażywanych tabletek przeciwbólowych, ponieważ ich przedawkowanie może doprowadzić do negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Czy są jakieś alternatywne sposoby leczenie bólu?

 

Czy hipnozą można leczyć?

Coraz popularniejszym sposobem leczenia różnych dolegliwości jest hipnoza. Sesja proponowana przez hipnoterapeutę Rafała Sakowskiego to leczenie bólu hipnozą. Jak można zaobserwować na przykładzie wielu osób, metoda ta jest skuteczna. Hipnoza już jakiś czas temu została uznana za skuteczne narzędzie terapeutyczne. Jej największą zaletą jest to, że nie powoduje w organizmie człowieka tylu negatywnych skutków ubocznych, co chemiczne tabletki przeciwbólowe.

Jeżeli masz za sobą długą historię leczenie bólu przy pomocy medykamentów różnego rodzaju, a żadna z prowadzonych terapii nie zakończyła się spodziewanym efektem, to możesz jeszcze wypróbować sposób alternatywny. Dowiedz się więcej na temat leczenia bólu hipnozą, a przekonasz się, czy jest to metoda, z której będziesz chcieć skorzystać.

sobota, 03 kwiecień 2021 17:32

Leczenie uzależnień hipnozą

Napisane przez

Hipnoza może wyleczyć uzależnienia 

W dobie obecnej we wszystkich społeczeństwach występuje szereg najróżniejszych uzależnień. Statystyki pokazują, że już nawet u bardzo młodych ludzi występują ogromne dysfunkcje psychiczne spowodowane uzależnieniem nie tylko od substancji psychoaktywnych, ale również od komputerów i Internetu, czy też smartfonów. Nieustannie więc poszukiwane są jeszcze skuteczniejsze metody, aby walczyć z uzależnieniami u najmłodszych, ale także u dorosłych. Jedną z nowszych metod i okazuje się, że bardzo praktyczną jest leczenie uzależnień hipnozą. Na uwagę zasługuje oferta Rafała Sakowskiego, który jest wykwalifikowanym specjalistą stosującym sprawdzone metody wykorzystania hipnozy w leczeniu najróżniejszych uzależnień. 

Skuteczna pomoc dzięki hipnozie 

Trafiając pod opiekę tego specjalisty, mamy pewność, że jesteśmy w dobrych rękach. To fachowiec nieustannie poszukujący coraz lepszych metod pracy z pacjentem i stale się rozwijający. Szczególnie skutecznie jest realizowane leczenie uzależnień hipnozą w postaci hipnoterapii. Usługa ta realizowana jest w gabinecie, ale można również wykorzystać ofertę zdalną z wykorzystaniem internetu. Obydwie metody są tak samo skuteczne. Przede wszystkim liczy się zaangażowanie ze strony pacjenta. Nie zawsze pamiętamy o tym jak ważne jest podejście holistyczne, a więc całościowe. Jak wiadomo, co potwierdza nauka, fizyczność oraz psychika stanowią jedność i będą wzajemnie na siebie oddziaływać, wytwarzając sprzężenie zwrotne. Hipnoza pozwala pacjentom zrozumieć, jak bardzo umysł będzie oddziaływać na naszą fizyczność i odwrotnie. Z pomocą tego specjalisty zrozumiemy jak duża ilość schorzeń występująca w naszym ciele będzie pokłosiem różnych defektów występujących w naszej psychice. Powodem często są nerwice, ale także różnego rodzaju nałogi. 

Terapia bezpieczna dla zdrowia 

W obliczu dużego przyrostu wiedzy i chaosu informacyjnego bardzo często pacjenci mają problem ze zidentyfikowaniem ofert terapeutycznych dobrych i tych mniej skutecznych. Gabinet Rafała Sakowskiego to gwarancja najwyższej jakości usług, co potwierdza nabyta wiedza, a także kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Poza tym leczenie uzależnień hipnozą nie jest jednorazowe, bo pozwala pacjentom wyrobić pewne nawyki i pozyskać wiedzę jak w przyszłości radzić sobie z zagrożeniem uzależnieniami. Terapia hipnozą oferuje, więc nie tylko doraźną pomoc i szybkie wyleczenie z nałogu alkoholowego, zakupowego lub internetowego. Pacjenci dowiadują się jak skutecznie walczyć z pokusami, ale mogą też sami zapisać się na kurs hipnozy i hipnoterapii.

sobota, 27 luty 2021 21:12

Leczenie alkoholizmu hipnozą

Napisane przez

Alkoholizm - choroba, która zniewala umysł i ciało

Nałogi zwykle prowadzą do wielu bardzo poważnych problemów. Alkohol to używka, po którą sięgamy najczęściej, ponieważ jest powszechnie dostępny i akceptowany w towarzystwie. Nadużywanie alkoholu bardzo szybko przeradza się w chorobę, z którą trudno jest samodzielnie sobie poradzić. Alkoholizm często jest przyczyną ludzkich dramatów, takich jak rozwody, przemoc domowa czy bieda. Osoby uzależnione mają problem w zdobyciu i utrzymaniu pracy, z trudem wchodzą w relacje międzyludzkie, a gdy już się w takich znajdą, to nie potrafią funkcjonować według ogólnie przyjętych norm. Alkoholicy często funkcjonują przez jakiś czas w społeczeństwie, ale nałóg jest dla nich wyniszczający i bardzo niebezpieczny. Alkoholizm to choroba i można z nią walczyć przy pomocy odpowiednio dobranego leczenia. Rafał Sakowski leczenie alkoholizmu hipnozą stosuje od lat. Hipnoza coraz częściej stosowana jest w leczeniu nałogów takich jak alkoholizm przez specjalistów. Bardzo ważne jest, aby korzystać przy tym z pomocy osoby wykwalifikowanej i posiadającej odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Rafał Sakowski znany jest pacjentom z indywidualnego i bardzo profesjonalnego podejścia, które zapewnia optymalne warunki podczas spotkania.

Jak wyleczyć się z alkoholizmu?

Jedną z wyjątkowo trudnych i bolesnych chorób jest alkoholizm. Leczenie tego schorzenia to proces niezwykle trudny, wymagający ogromnych pokładów sił i wytrwałości chorego, dużego wsparcia najbliższych i profesjonalnej opieki. Często rezygnacja z alkoholu wymaga lat pracy a ryzyko powrotu do nałogu nigdy nie znika. Z tego właśnie powodu Rafał Sakowski oferuje leczenie alkoholizmu hipnozą.

Jakie skutki może przynieść nadużywanie alkoholu?

Alkohol to jedna z najbardziej podstępnych substancji psychoaktywnych. Często można w społeczeństwie spotkać się z opinią, że wypicie kieliszka wina do obiadu czy kolacji, nie tylko nie jest szkodliwe, ale wręcz może przynieść szereg różnych korzyści. Problem zaczyna się w sytuacji, gdy ten kieliszek wina stanie się rytuałem. Wielu specjalistów podkreśla, że nie zawsze uzależnia ilość wypitego alkoholu, co częstotliwość jego spożywania. Codzienne sięganie po ten przysłowiowy kieliszek wina może okazać się równie niebezpieczne co wpijanie butelki wódki tygodniowo. Początki zawsze wydają się niewinne - ot, odrobina alkoholu dla rozluźnienia organizmu. Z biegiem czasu, organizm zaczyna potrzebować bodźca, jakim jest alkohol coraz więcej i więcej. O uzależnieniu można mówić w sytuacji, gdy człowiek zostaje zniewolony przez nałóg - zupełnie traci kontrolę nad sobą i nie jest w stanie opanować chęci sięgnięcia po kolejny kieliszek. W dzisiejszych czasach alkoholicy to ludzie w każdym wieku, obu płci i o różnych statusach społecznych. Bardzo często alkohol jest dla nich lekiem na problemy w związku, rodzinne, czy w miejscu pracy. W nałóg alkoholowy popadają również bardzo młode osoby. Niezależnie od przyczyn choroby, alkoholizm można skutecznie leczyć na każdym etapie. Znane są przypadki osób, które wygrały walkę z wieloletnim uzależnieniem i potrafiły całkowicie odmienić swoje życie. Niezbędna jest jednak terapia przeprowadzona przez fachowca. Leczenie alkoholizmu hipnozą pozwoli uwolnić się ze szpon nałogu, o czym przekonuje doświadczony hipnoterapeuta Rafał Sakowski. Od lat pomaga pacjentom znajdującym się w bardzo trudnych życiowych sytuacjach walczyć z alkoholizmem przy pomocy hipnozy, która wykazuje w tym aspekcie sporą skuteczność.

Dlaczego warto leczyć alkoholizm poprzez hipnozę?

Uzależnienie od alkoholu to problem niezwykle złożony. Często pacjenci mają do przepracowania nie tylko problem choroby, ale i powody, jakie doprowadziły do jej wystąpienia. Terapeuta Rafał Sakowski poprzez leczenie alkoholizmu hipnozą proponuje alternatywne rozwiązania, pozwalające na skuteczną walkę z uzależnieniem. Wykorzystanie hipnozy daje możliwość osiągnięcia maksymalnych efektów poprzez holistyczne doznanie lecznicze. Rafał Sakowski, poszukując najskuteczniejszej metody walki z uzależnieniami zdecydował się właśnie na leczenie alkoholizmu hipnozą, jako na najskuteczniejszą formę radzenia sobie z chorobą.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne wsparcie w leczeniu alkoholizmu?

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy w zaprzestaniu picia, jest szansa, że pomoc jaką może Ci zapewnić leczenie alkoholizmu hipnozą w wykonaniu Rafała Sakowskiego jest dokładnie tym, co może Ci zapewnić niezbędne wsparcie. Prawda jest taka, że rehabilitacja alkoholowa może być wzbogacającym doświadczeniem. Nade wszystko jednak jest to często ten pierwszy pierwszy krok na drodze do wyzdrowienia i życia wolnego od uzależnień.

Skuteczne leczenie alkoholizmu hipnozą zapewnia holistyczne doznanie lecznicze. Może pomóc Ci poradzić sobie z uzależnieniem, wyzdrowieć z wszelkich podstawowych schorzeń, wzmocnić relacje z przyjaciółmi i członkami rodziny oraz nauczyć, jak znów pokochać życie! Jeśli Ty lub bliska Ci osoba ma problem z zaburzeniem używania alkoholu, skontaktuj się z terapeutą Rafałem Sakowskim już dzisiaj - odpowie na wszelkie pytania i poprowadzi Cię przez kolejne kroki do wolności od nałogu.

Wróć do formy, uwolnij się od alkoholizmu - w bezpiecznym środowisku. Uzależnienie od alkoholu to złożona choroba, która często ma głęboko zakorzenione przyczyny. Powrót do zdrowia obejmuje identyfikację tych przyczyn i rozwijanie umiejętności radzenia sobie z nimi. Wymaga holistycznego procesu uzdrawiania, w którym ponownie łączysz się ze swoim umysłem, ciałem i duchem.

Jakie czynniki są niezbędne dla efektywności leczenia alkoholizmu hipnozą?

  • czas,
  • skupienie,
  • zaangażowanie.

To wszystko wymaga od Ciebie oderwania się od rozproszeń i chaosu codziennego życia, dzięki czemu masz przestrzeń do leczenia. Na sesjach terapeutycznych z Rafałem Sakowskim masz zapewniony komfort i prywatność, których potrzebujesz, aby skupić się na regeneracji.

Czy leczenie alkoholizmu hipnozą może być skuteczne?

Hipnoterapia to skuteczny sposób leczenia wielu schorzeń. Metoda ta sprawdzi się zarówno przy terapii alkoholizmu, jak i w przypadku innych uzależnień czy fobii. Rafał Sakowski leczenie alkoholizmu hipnozą uznaje za jedną z najskuteczniejszych metod walki z nałogiem. Hipnoza pozwala dotrzeć do warstw podświadomości, w których ukryte są przyczyny problemu. Pacjenci bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, że ich wybory życiowe i związane z nimi problemy, związane są z wydarzeniami sprzed lat, które wydają się być na pierwszy rzut oka błahe. Znając powody, łatwiej jest się uporać ze skutkami. Alkoholizm, podobnie z resztą jak inne rodzaje uzależnień, rozwija się na bazie przeżyć i utajonych emocji, z których nie zdajemy sobie sprawy. Dopiero zagłębienie się w samego siebie przy pomocy hipnoterapii może przynieść spodziewany efekt. Chcąc wyleczyć się z choroby, trzeba zwalczyć jej przyczyny. Łagodzenie samych objawów będzie nieefektywne. Osoby, które nie mogą stawić się na sesję osobiście, mają możliwość skorzystania z hipnozy zdalnej. Hipnoterapia prowadzona przez Internet jest również skuteczna. Serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane hipnozą w kontekście leczenia alkoholizmu i innych schorzeń. Rafał Sakowski każdego pacjenta traktuje w indywidualny sposób i prowadzi z nim hipnoterapię, po omówieniu wszystkich szczegółów. Szereg zadowolonych pacjentów świadczy o korzyściach płynących z tej bezpiecznej metody.

Jak przebiega leczenie alkoholizmu przy wykorzystaniu hipnozy?

Przede wszystkim, proces walki z uzależnieniem od napojów alkoholowych poprzez hipnozę wymaga czasu, podobnie jak każda inna metoda leczenia tej choroby. Rafał Sakowski, przeprowadzając leczenie alkoholizmu hipnozą dba o to, aby pacjenci nie tylko pozytywnie uczestniczyli w sesji, ale i zwiększyli wiedzę o podłożach problemu. Zarówno spotkania stacjonarne, jak i te przeprowadzane za pośrednictwem Internetu mają wysoką skuteczność. Sesje dopasowywane są do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zdając sobie sprawę z tego, jak wiele trudnych i bolesnych sytuacji powoduje choroba alkoholowa, Rafał Sakowski proponuje leczenie alkoholizmu hipnozą w atmosferze bezpieczeństwa i prywatności. Co więcej, sesja nie kończy się jedynie na eliminowaniu problemu, ale wzbogaca także pacjentów o wiedzę na temat sposobów radzenia sobie z uzależnieniem i przyczyn jego postępowania. Dzięki takiemu podejściu leczenie alkoholizmu hipnozą w wykonaniu Rafała Sakowskiego cechuje się wysoką skutecznością.

Zrozum problem i wyjdź z alkoholizmu!

Na spotkaniach z Rafałem Sakowskim dowiesz się więcej o naturze alkoholizmu, umiejętnościach potrzebnych do jego przezwyciężenia oraz o tym, jak zachować trzeźwość na dłuższą metę. Każdo jedno spotkanie terapeutyczne uzbroi Cię w bezcenną wiedzę o tym, dlaczego pijesz, jak przestać pić i jak zachować trzeźwość w nadchodzących latach. Leczenie alkoholizmu hipnozą to fakt – sprawdź jak działa!

sobota, 27 luty 2021 20:53

Leczenie fobii hipnozą

Napisane przez

Hipnoza - skuteczny sposób na leczenie fobii

Są takie rzeczy, zwierzęta lub zjawiska, przed którymi czujesz wręcz paniczny lęk? Strach paraliżuje Cię do tego stopnia, że nie jesteś w stanie samodzielnie przejść kilku kroków w absolutnej ciemności, a na myśl o podróży samolotem oblewają Cię poty i zaczynasz szukać sposobu, aby na drugi koniec kontynentu dostać się drogą lądową? Nie musisz już dłużej żyć w strachu - dowiedz się, co to jest leczenie fobii hipnozą .

Fobia - co to takiego?

Ze zwiększonym poziomem lęku możemy spotkać się każdego dnia. Stres dopada nas przed ważnymi wystąpieniami publicznymi, paraliżuje przed rozmową kwalifikacyjną. Denerwujemy się bardzo często, jednak u wielu osób stres powoduje dodatkową mobilizację. W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że jest on pomocny w osiągnięciu założonego celu. Jednak nie jest tak zawsze - czasem przybiera swoją najgorszą twarz i przeradza się w fobię. Fobia rozumiana jest jako jedno z zaburzeń nerwicowych. Jest to lęk, strach o bardzo dużym natężeniu, który paraliżuje całe ciało i uniemożliwia bądź znacznie utrudnia konfrontację z konkretną sytuacją. Jeżeli dolegliwość ta nie jest Ci obca i chcesz się wreszcie od niej uwolnić, to możesz zdecydować się na oferowane przez certyfikowanego hipnoterapeutę Rafała Sakowskiego leczenie fobii hipnozą. Metoda ta cieszy się dużą skutecznością i może być z powodzeniem realizowana u osób w różnym wieku.

Skąd biorą się fobie?

Fobie mogą powstawać w okresie wczesnego dzieciństwa. Jeżeli wówczas spotka nas jakieś traumatyczne przeżycie, może ono przerodzić się w fobię. Z takich dziecięcych lęków może powstać klaustrofobia - paniczny strach przed zamknięciem w niewielkim pomieszczeniu. Można wyróżnić także fobie w odniesieniu do zwierząt, z których najbardziej znana jest chyba arachnofobia - paniczny strach przed pająkami. Występuje również szereg fobii społecznych. Niezależnie od tego, jakiego obszaru dotyczy paniczny lęk, to obezwładniające uczucie strachu może znacznie utrudnić normalne funkcjonowanie. Na szczęście, takie przypadłości można skutecznie leczyć - jedną z metod, jaką propaguje Rafał Sakowski, jest leczenie fobii hipnozą.

Jak może przebiegać leczenie fobii hipnozą?

Co ciekawe, Rafał Sakowski leczenie fobii hipnozą oferuje w dwóch wariantach. Sesje hipnozy dostępne są w formie stacjonarnej (w gabinecie zlokalizowanym na terenie Gdyni) oraz w formie online. Specjalista zapewnia, że sesje zdalne są tak samo skuteczne, jak te przeprowadzane bezpośrednio w gabinecie. To ciekawa propozycja dla wszystkich tych osób, które nie są w stanie dojechać do Gdyni. Metody wykorzystywane w trakcie sesji zdalnej są takie same jak przy spotkaniu bezpośrednim.

poniedziałek, 11 styczeń 2021 22:06

Leczenie nerwicy hipnozą

Napisane przez

Skuteczny sposób na leczenie nerwicy

Nerwica jest zaburzeniem psychicznym, której objawy wychodzą poza sferę psychiczną. Jest to choroba, która przez wielu z nas jest kojarzona z dolegliwościami fizycznymi połączonymi z lękiem i niepokojem. Wiele osób w różnym wieku i o różnym statusie społecznym boryka się z nerwicą w swoim życiu. Niekiedy jej objawy są na tyle nasilone, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Aby rozpoznać nerwicę, należy udać się do specjalisty. Na szczęście, odpowiednia terapia pozwala na poprawienie jakości życia i stopniowe pozbycie się problemu. W przypadku nerwicy nie należy czekać – dzisiaj można leczyć ją naprawdę skutecznie, dając sobie szansę na normalne, udane, szczęśliwe życie bez przykrych, uciążliwych objawów. Przyjrzyjmy się, jakie jeszcze są objawy nerwicy oraz dlaczego warto zdecydować się na leczenie nerwicy hipnozą wykonywane przez Rafała Sakowskiego – specjalistę w tej dziedzinie.

Czym objawia się nerwica?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nerwica ma liczne objawy i nie zawsze są one analogiczne u różnych osób. Wiele zależy też od predyspozycji konkretnej osoby – u każdej osoby przebieg nerwicy może być inny. To właśnie z tego wynikają trudności diagnostyczne tej choroby. Lekarze często nie łączą objawów, na które uskarża się pacjent właśnie z nerwicą. W efekcie długo podejmują próby leczenia chorób somatycznych, co nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Leczenie nerwicy hipnozą może być więc dobrą alternatywą. Nerwica może dawać różnego rodzaju objawy pojawiające się w obrębie poszczególnych układów:

  • Oddechowego – mogą pojawić się trudności z oddychaniem, występujące przy ataku nerwicy lub panicznego lęku. Szyja, kark i klatka piersiowa są niekiedy tak napięte, że osoba cierpiąca na nerwice może mieć uczucie, że dusi. Szybszy oddech sprawia, że dostarczamy więcej tlenu niż zazwyczaj, co prowadzić może do zawrotów głowy lub zaburzenia równowagi. Problemy z oddychaniem to jeden z najczęściej pojawiających się objawów nerwicy u osób w każdym wieku. Już małe dzieci mogą borykać się z takimi trudnościami pod wpływem silnych emocji, które im towarzyszą. Objawy ze strony układu oddechowego odbierane są przez osobę chorą jako wyjątkowo uciążliwe. Uczucie duszenia się nasila jeszcze bardziej lęk, co prowadzi niejednokrotnie do powstania mechanizmu błędnego koła. Jego samodzielne przerwanie jest bardzo trudne, a w wielu przypadkach w ogóle niemożliwe.

  • Nerwowego – w trakcie ataku ograniczony może być dopływ krwi do mózgu, co objawiać się może wrażliwością na bodźce, dezorientacja lub problemyz widzeniem. Objawy ze strony układu nerwowego są uciążliwe dla pacjenta, nasilają lęk, który naturalnie towarzyszy nerwicy. Często są dla osoby chorej absolutnie niezrozumiałe. Zdarza się, że przez nie personel medyczny traktuje osobę chorą jako symulanta.

  • Krążenia – typowa dla ataku nerwicy jest przyspieszona praca serca, przez co lęk się nasila. Osoba cierpiąca na nerwice, może mieć wrażenie, że przechodzi zawał, mimo że te dwa ataki znacznie się od siebie różnią. U wielu pacjentów stwierdza się nerwicę po badaniach wykonanych na izbie przyjęć, gdzie pojawiają się właśnie z objawami zawału. Są one bowiem dość trudne do rozróżnienia. Wykonane badania jasno wskazują jednak, że problemów z sercem osoba zgłaszająca konkretne objawy tak naprawdę nie ma.

  • Pokarmowego - objawy ze strony tego układu mogą pojawiać się nawet jakiś czas po przebytym ataku nerwicy. Może to być niestrawność, gdyż w wyniku nerwicy dochodzi do spowolnienia trawienia, nudności lub wymioty. Często pojawiają się również wrzody i wzdęcia. Osoby cierpiące na nerwicę bardzo często zgłaszają się właśnie z silnymi problemami związanymi z układem trawiennym. Bywa, że brzuch boli je o różnych porach dnia i nocy, niezależnie od spożytego posiłku. Często pojawia się również syndrom jelita drażliwego i zdarzają się biegunki. Objawy ze strony układu pokarmowego poważnie utrudniają normalne funkcjonowanie. Powtarzające się biegunki sprawiają, że osoba dotknięta nerwicą zamyka się w domu – rezygnuje z pracy, nie spotyka się ze znajomymi. Trudno bowiem wyjść, kiedy kolejny raz ląduje się w toalecie z biegunką, nie mając przy tym pojęcia kiedy ona minie, a także kiedy znowu się powtórzy.

LECZENIE NERWICY HIPNOZĄ – JAK DZIAŁA?

Jednym ze skutecznych sposobów leczenia nerwicy jest hipnoza. Ta metoda o działaniu udowodnionym naukowo, może pomóc w skutecznym pozbyciu się problemu. W przypadku nerwicy okazuje się ona naprawdę bardzo skuteczna. Coraz częściej chorzy decydują się na wypróbowanie hipnozy w ramach terapii z bardzo pozytywnym skutkiem. Wybór odpowiedniego hipnoterapeuty jest tu kluczowy – warto wybrać taką osobę, która będzie godna zaufania tak jak Rafał Sakowski, oferujący w swoim gabinecie leczenie nerwicy hipnozą. Tylko doświadczony specjalista może podjąć się hipnoterapii i zapewnić pacjentowi pełne bezpieczeństwo i kontrolę. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej terapii możliwe jest dotarcie do tych obszarów podświadomości, z których istnienia nie zdawaliśmy sobie sprawy. Może się okazać, że to właśnie tam tkwi źródło wszelkich naszych problemów i niepowodzeń, co jest niezmiernie ważne na drodze do odzyskania pełni zdrowia emocjonalnego. Nerwica to choroba, która bardzo często pojawia się na skutek różnych przeżyć, które wywarły piętno na naszym życiu. Bywa, że nie pamiętamy o nich lub całkowicie bagatelizujemy ich rolę, podczas gdy hipnoza pozwala na zrozumienie ich sensu i silnego wpływu na problemy nerwowe. Leczenie nerwicy hipnozą z Rafałem Sakowskim to prawdziwy klucz do rozprawienia się ze swoimi problemami i powrotu do normalnego funkcjonowania, którego nie będą już zaburzać powtarzające się objawy nerwicowe.

Ważnym elementem hipnoterapii, jest sam pacjent i jego nastawienie oraz chęć współpracy. By hipnoza przyniosła oczekiwane rezultaty, osoba cierpiąca na nerwice oraz inne choroby, musi wyrazić chęć świadomego uczestnictwa w sesji i pozwolić się wprowadzić w trans. Warto mieć również na uwadze, że wyleczenie z nerwicy możliwe jest po kilkukrotnych spotkaniach z hipnoterapeutą, gdyż jedna sesja może okazać się niewystarczająca. Oczywiście doświadczony terapeuta nigdy niepotrzebnie nie wydłuża czasu trwania terapii. Odbywa się tyle sesji, ile w rzeczywistości potrzebne jest, aby pacjent wrócił do równowagi psychicznej.

Rafał Sakowski to doświadczony hipnoterapeuta, który doskonale zna technikę i cechuje się bardzo indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. W swojej karierze pomógł już wielu osobom, które borykały się z takimi problemami, jak nerwica, ale również innymi zaburzeniami. Poszukując profesjonalnej i fachowej pomocy, warto skorzystać z jego usług. Posiada on bogate doświadczenie i naprawdę szeroką wiedzę teoretyczną, co pozwala mu świadczyć usługi na najwyższym poziomie. To specjalista najwyższej klasy, któremu można śmiało zaufać – leczenie nerwicy hipnozą w wykonaniu Rafała Sakowskiego to terapia, której warto spróbować.

poniedziałek, 11 styczeń 2021 22:00

Leczenie bezsenności hipnozą

Napisane przez

Jak poradzić sobie z bezsennością? Dobra terapia gwarancją sukcesu!

Bezsenność to problem, z którym boryka się wielu z nas. Długie nocne godziny bez ani jednej minuty snu oraz rozdrażnienie i zmęczenie w ciągu dnia – pewnie każdy doświadczył tego na własnej skórze. Niektórzy jednak zmagają się z bezsennością przez wiele miesięcy, a nawet lat. Warto wtedy skorzystać z usług hipnoterapeuty Rafała Sakowskiego, który proponuje leczenie bezsenności hipnozą

 

Skąd się biorą problemy z zasypianiem?

Bezsenność najczęściej jest reakcją organizmu na trudną sytuację życiową, np. rozwód, śmierć kogoś bliskiego, problemy finansowe lub zmiana pracy. Czasami pojawiają się przy chorobach, takich jak nadczynność tarczycy, cukrzyca, reumatyzm lub nowotwór. Najczęściej jednak problemy te mają podłoże psychiczno-emocjonalne, głównie nerwicowe oraz depresyjne. Dlatego też bezsenność powinna być dla nas informacją o tym, że z naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego. Sygnały te nigdy nie powinny być przez nas bagatelizowane, gdyż dzięki odpowiedniemu leczeniu, uporamy się nie tylko z bezsennością, lecz także z problemami, które ją wywołały. 

 

Na czym polega leczenie bezsenności hipnozą?

Hipnoterapia jest to sposób leczenia, który opiera się na hipnozie czyli terapii w odmiennym stanie świadomości. Jej celem jest dotarcie do ukrytych warstw podświadomości, w których kryją się rzeczywiste przyczyny problemów. W ten sposób możemy dowiedzieć się, z jakiego powodu pojawiły się u nas problemy z zasypianiem, a to już klucz do tego, by poradzić sobie z problematyczną sytuacją. Hipnoza pomaga również poradzić sobie z innymi dolegliwościami i stanami, takimi jak: depresja, stres, fobie, zaburzenia odżywiania. Leczenie bezsenności hipnozą proponowane przez hipnoterapeutę Rafała Sakowskiego, może być pomocne również w przypadku dzieci i młodzieży. Pomoże im uporać się z innymi problemami, takimi jak trudności w grupie rówieśniczej, zaburzenia zachowania, problemy z koncentracją, emocjami przejawiającymi się specyficznym zachowaniem: obgryzaniem paznokci, jąkaniem, tikami czy ssaniem kciuka.

 

W czym jeszcze może pomóc hipnoza?

W gabinecie hipnozy znajdziemy odpowiednie wsparcie i terapie w różnego rodzaju problemach. Warto z niej skorzystać, gdy naszym problemem są uzależnienia, takie jak: alkohol, nikotyna, narkotyki, kleptomania, hazard. Może również okazać się pomocna w przypadku depresji, nerwic, moczenia nocnego, kompleksów, zaburzeń osobowości, a nawet astmy. Pomoże usunąć przyczyny zaburzeń odżywiania, takich jak bulimia i anoreksja. Pozwoli pacjentom na powrót pamięcią do czasów dzieciństwa, by tam znaleźć przyczyny późniejszych problemów życiowych. 

środa, 09 wrzesień 2020 23:24

Leczenie otyłości hipnozą

Otyłość to poważny problem w Polsce. Rząd rozpoczął szeroko zakrojone kampanie ukierunkowane na zagrożenia zdrowia wynikające z nadwagi - mogą one obejmować cukrzycę, problemy z sercem, udar i niektóre formy raka. Otyłość może również wpływać na jakość życia danej osoby i jej wizerunek, prowadząc do schorzeń wtórnych, takich jak depresja. Możemy zauważyć, że jest to problem na polu psychiki człowieka i jego sposobie myślenia o konsumowaniu, aniżeli samego fizycznego aktu jedzenia. Rozwiązaniem problemu jest hipnoza oraz hipnoterapia - czyli zmiana swojego podejścia do otyłości oraz spożywania nadmiernej ilości kalorii. 

Ponieważ hiponoza działa bezpośrednio na podświadomość, jest idealną metodą zwalczania niezdrowych nawyków żywieniowych. Zamiast skupiać się na tym, co jesz, hipnoterapia może pomóc przełamać wzorce zachowań, które prowadzą do przejadania się. W przeciwieństwie do wielu diet odchudzających, hipnoterapię nie zabrania żadnego rodzaju pożywienia. Pracujemy z podświadomością, aby zachęcić do lepszych nawyków żywieniowych, po to aby pozbyć się niechcianych zachcianek żywieniowych. Im szybciej zaczniemy, tym lepiej ponieważ nasz związek z jedzeniem często zaczyna się w młodym wieku. Rodzice często traktują deser oraz słodycze jako nagrodę. 

Jedzenie pobudza również ośrodki przyjemności w naszym mózgu, a gdy połączysz to z takimi uczuciami, jak stres, niska samoocena, smutek i nuda, łatwo zauważyć, jak emocjonalne jedzenie może prowadzić do przyrostu masy ciała. 

Podświadomość jest zaprogramowana, aby nas chronić; w pewnym momencie te nawyki żywieniowe przyniosą zauważalne korzyści. Gdy swoje wybory żywieniowe, opieramy na zasadzie “nagrody i kary”, zauważymy bardzo negatywne skutki w przyszłości. Ponieważ te przyczyny są głęboko zakorzenione w podświadomości, utrzymanie redukcji wagi może być trudne. Podświadome powody nadmiernego jedzenia są większe niż świadome pragnienie utrzymania wagi. Twoja podświadomość przechowuje Twoje osobiste wartości i przekonania dotyczące jedzenia, jedzenia i obrazu siebie. Tylko poprzez zmianę podświadomości można trwale osiągnąć utratę wagi i lepsze nawyki żywieniowe. Hipnoza pozwala Ci wejść na poziom podświadomości, zmienić podejście, wzmocnić poprawne nawyki i wyjść z otyłości.

środa, 09 wrzesień 2020 23:16

Leczenie bulimii hipnozą

Siłą napędową zaburzeń odżywiania, takich jak jadłowstręt psychiczny, jest zniekształcony obraz ciała. Psychobiologiczna dynamika zaburzeń odżywiania się wykazała znaczące zjawiska hipnotyczne, takie jak formy dysocjacji, halucynacje, zniekształcenie czasu i katalepsja, w związku z czym hipnoza może być dobrze dopasowana do poszczególnych części leczenia. Dlatego hipnoza i hipnoterapia zostały uznane za skuteczne podejście do leczenia bulimii.

Najnowsza literatura wskazuje, że istnieją istotne powiązania między procesem hipnotycznym a procesami poznawczymi i psychologicznymi leżącymi u podstaw symptomatologii bulimii.  Badanie to wykazało, że mózgi kobiet z bulimią reagują inaczej na jedzenie w warunkach stresu niż mózgi innych kobiet. Psychologowie, którzy przeprowadzili badanie, stwierdzili zmniejszony przepływ krwi u kobiet z bulimią do części mózgu zaangażowanej w samokrytyczne myślenie. Potwierdza to pogląd, że mogą używać jedzenia, aby nie rozpamiętywać negatywnych myśli o sobie.

Wielu pacjentów, po kilku sesjach hipnozy stwierdza, że ich dolegliwość na poziomie psychiki ulega degradacji. Oznacza to, że w przypadku bulimii, oprócz ćwiczeń fizycznych, deficytu kalorycznego oraz suplementacji organizmu - ogromny wpływ posiada hipnoza. Bulimia to zaburzenie odżywiania i stan zdrowia psychicznego, który oznacza, że ludzie mają niestandardowe podejście do jedzenia, obrazu ciała i zwykle prowadzi do napadowego objadania się, a następnie przeczyszczania swojego organizmu poprzez torsje.

Psychologowie od dawna uważali, że napadowe objadanie się jest wywoływane przez stres i daje kobietom z bulimią możliwość skupienia się na jedzeniu, zamiast na prawdziwym stresorze. Samokrytycyzm i hipnoza jest tutaj rozwiązaniem problemu, które idzie w parze. Warto spojrzeć na problem bulimii w nieco szerszym spektrum, a okaże się, że problem, który na pozór wydaje się być niezwykle skomplikowany - można rozwiązać, za pomocą prostego, sprawdzonego narzędzia jakim jest hipnoza. Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy!