Leczenie bezsenności hipnozą

Jak poradzić sobie z bezsennością? Dobra terapia gwarancją sukcesu!

Bezsenność to problem, z którym boryka się wielu z nas. Długie nocne godziny bez ani jednej minuty snu oraz rozdrażnienie i zmęczenie w ciągu dnia – pewnie każdy doświadczył tego na własnej skórze. Niektórzy jednak zmagają się z bezsennością przez wiele miesięcy, a nawet lat. Warto wtedy skorzystać z usług hipnoterapeuty Rafała Sakowskiego, który proponuje leczenie bezsenności hipnozą

 

Skąd się biorą problemy z zasypianiem?

Bezsenność najczęściej jest reakcją organizmu na trudną sytuację życiową, np. rozwód, śmierć kogoś bliskiego, problemy finansowe lub zmiana pracy. Czasami pojawiają się przy chorobach, takich jak nadczynność tarczycy, cukrzyca, reumatyzm lub nowotwór. Najczęściej jednak problemy te mają podłoże psychiczno-emocjonalne, głównie nerwicowe oraz depresyjne. Dlatego też bezsenność powinna być dla nas informacją o tym, że z naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego. Sygnały te nigdy nie powinny być przez nas bagatelizowane, gdyż dzięki odpowiedniemu leczeniu, uporamy się nie tylko z bezsennością, lecz także z problemami, które ją wywołały. 

 

Na czym polega leczenie bezsenności hipnozą?

Hipnoterapia jest to sposób leczenia, który opiera się na hipnozie czyli terapii w odmiennym stanie świadomości. Jej celem jest dotarcie do ukrytych warstw podświadomości, w których kryją się rzeczywiste przyczyny problemów. W ten sposób możemy dowiedzieć się, z jakiego powodu pojawiły się u nas problemy z zasypianiem, a to już klucz do tego, by poradzić sobie z problematyczną sytuacją. Hipnoza pomaga również poradzić sobie z innymi dolegliwościami i stanami, takimi jak: depresja, stres, fobie, zaburzenia odżywiania. Leczenie bezsenności hipnozą proponowane przez hipnoterapeutę Rafała Sakowskiego, może być pomocne również w przypadku dzieci i młodzieży. Pomoże im uporać się z innymi problemami, takimi jak trudności w grupie rówieśniczej, zaburzenia zachowania, problemy z koncentracją, emocjami przejawiającymi się specyficznym zachowaniem: obgryzaniem paznokci, jąkaniem, tikami czy ssaniem kciuka.

 

W czym jeszcze może pomóc hipnoza?

W gabinecie hipnozy znajdziemy odpowiednie wsparcie i terapie w różnego rodzaju problemach. Warto z niej skorzystać, gdy naszym problemem są uzależnienia, takie jak: alkohol, nikotyna, narkotyki, kleptomania, hazard. Może również okazać się pomocna w przypadku depresji, nerwic, moczenia nocnego, kompleksów, zaburzeń osobowości, a nawet astmy. Pomoże usunąć przyczyny zaburzeń odżywiania, takich jak bulimia i anoreksja. Pozwoli pacjentom na powrót pamięcią do czasów dzieciństwa, by tam znaleźć przyczyny późniejszych problemów życiowych.