Leczenie fobii hipnozą

Hipnoza - skuteczny sposób na leczenie fobii

Są takie rzeczy, zwierzęta lub zjawiska, przed którymi czujesz wręcz paniczny lęk? Strach paraliżuje Cię do tego stopnia, że nie jesteś w stanie samodzielnie przejść kilku kroków w absolutnej ciemności, a na myśl o podróży samolotem oblewają Cię poty i zaczynasz szukać sposobu, aby na drugi koniec kontynentu dostać się drogą lądową? Nie musisz już dłużej żyć w strachu - dowiedz się, co to jest leczenie fobii hipnozą .

Fobia - co to takiego?

Ze zwiększonym poziomem lęku możemy spotkać się każdego dnia. Stres dopada nas przed ważnymi wystąpieniami publicznymi, paraliżuje przed rozmową kwalifikacyjną. Denerwujemy się bardzo często, jednak u wielu osób stres powoduje dodatkową mobilizację. W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że jest on pomocny w osiągnięciu założonego celu. Jednak nie jest tak zawsze - czasem przybiera swoją najgorszą twarz i przeradza się w fobię. Fobia rozumiana jest jako jedno z zaburzeń nerwicowych. Jest to lęk, strach o bardzo dużym natężeniu, który paraliżuje całe ciało i uniemożliwia bądź znacznie utrudnia konfrontację z konkretną sytuacją. Jeżeli dolegliwość ta nie jest Ci obca i chcesz się wreszcie od niej uwolnić, to możesz zdecydować się na oferowane przez certyfikowanego hipnoterapeutę Rafała Sakowskiego leczenie fobii hipnozą. Metoda ta cieszy się dużą skutecznością i może być z powodzeniem realizowana u osób w różnym wieku.

Skąd biorą się fobie?

Fobie mogą powstawać w okresie wczesnego dzieciństwa. Jeżeli wówczas spotka nas jakieś traumatyczne przeżycie, może ono przerodzić się w fobię. Z takich dziecięcych lęków może powstać klaustrofobia - paniczny strach przed zamknięciem w niewielkim pomieszczeniu. Można wyróżnić także fobie w odniesieniu do zwierząt, z których najbardziej znana jest chyba arachnofobia - paniczny strach przed pająkami. Występuje również szereg fobii społecznych. Niezależnie od tego, jakiego obszaru dotyczy paniczny lęk, to obezwładniające uczucie strachu może znacznie utrudnić normalne funkcjonowanie. Na szczęście, takie przypadłości można skutecznie leczyć - jedną z metod, jaką propaguje Rafał Sakowski, jest leczenie fobii hipnozą.

Jak może przebiegać leczenie fobii hipnozą?

Co ciekawe, Rafał Sakowski leczenie fobii hipnozą oferuje w dwóch wariantach. Sesje hipnozy dostępne są w formie stacjonarnej (w gabinecie zlokalizowanym na terenie Gdyni) oraz w formie online. Specjalista zapewnia, że sesje zdalne są tak samo skuteczne, jak te przeprowadzane bezpośrednio w gabinecie. To ciekawa propozycja dla wszystkich tych osób, które nie są w stanie dojechać do Gdyni. Metody wykorzystywane w trakcie sesji zdalnej są takie same jak przy spotkaniu bezpośrednim.