Leczenie nerwicy hipnozą

Skuteczny sposób na leczenie nerwicy

Nerwica jest zaburzeniem psychicznym, której objawy wychodzą poza sferę psychiczną. Jest to choroba, która przez wielu z nas jest kojarzona z dolegliwościami fizycznymi połączonymi z lękiem i niepokojem. Przyjrzyjmy się, jakie jeszcze są objawy nerwicy oraz dlaczego warto zdecydować się na leczenie nerwicy hipnozą.

Czym objawia się nerwica?

Nerwica może dawać różnego rodzaju objawy pojawiające się w obrębie poszczególnych układów:

  • · Oddechowego – mogą pojawić się trudności z oddychaniem, występujące przy ataku nerwicy lub panicznego lęku. Szyja, kark i klatka piersiowa są niekiedy tak napięte, że osoba cierpiąca na nerwice może mieć uczucie, że dusi. Szybszy oddech sprawia, że dostarczamy więcej tlenu niż zazwyczaj, co prowadzić może do zawrotów głowy lub zaburzenia równowagi.
  • · Nerwowego – w trakcie ataku ograniczony może być dopływ krwi do mózgu, co objawiać się może wrażliwością na bodźce, dezorientacja lub problemy z widzeniem.
  • · Krążenia – typowa dla ataku nerwicy jest przyspieszona praca serca, przez co lęk się nasila. Osoba cierpiąca na nerwice, może mieć wrażenie, że przechodzi zawał, mimo że te dwa ataki znacznie się od siebie różnią.
  • · Pokarmowego- objawy ze strony tego układu mogą pojawiać się nawet jakiś czas po przebytym ataku nerwicy. Może to być niestrawność, gdyż w wyniku nerwicy dochodzi do spowolnienia trawienia, nudności lub wymioty. Często pojawiają się również wrzody i wzdęcia.

Leczenie nerwicy hipnozą – jak działa?

Jednym ze skutecznych sposobów leczenia nerwicy jest hipnoza. Ta metoda o działaniu udowodnionym naukowo, może pomóc w skutecznym pozbyciu się problemu. Wybór odpowiedniego hipnoterapeuty jest tu kluczowy – warto wybrać taką osobę, która będzie godna zaufania tak jak Rafał Sakowski, oferujący w swoim gabinecie leczenie nerwicy hipnozą. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej terapii możliwe jest dotarcie do tych obszarów podświadomości, z których istnienia nie zdawaliśmy sobie sprawy. Może się okazać, że to właśnie tam tkwi źródło wszelkich naszych problemów i niepowodzeń, co jest niezmiernie ważne na drodze do odzyskania pełni zdrowia emocjonalnego.
Ważnym elementem hipnoterapii, jest sam pacjent i jego nastawienie oraz chęć współpracy. By hipnoza przyniosła oczekiwane rezultaty, osoba cierpiąca na nerwice oraz inne choroby, musi wyrazić chęć świadomego uczestnictwa w sesji i pozwolić się wprowadzić w trans. Warto mieć również na uwadze, że wyleczenie z nerwicy możliwe jest po kilkukrotnych spotkaniach z hipnoterapeutą, gdyż jedna sesja może okazać się niewystarczająca.