Leczenie nerwicy hipnozą

Skuteczny sposób na leczenie nerwicy

Nerwica jest zaburzeniem psychicznym, której objawy wychodzą poza sferę psychiczną. Jest to choroba, która przez wielu z nas jest kojarzona z dolegliwościami fizycznymi połączonymi z lękiem i niepokojem. Wiele osób w różnym wieku i o różnym statusie społecznym boryka się z nerwicą w swoim życiu. Niekiedy jej objawy są na tyle nasilone, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Aby rozpoznać nerwicę, należy udać się do specjalisty. Na szczęście, odpowiednia terapia pozwala na poprawienie jakości życia i stopniowe pozbycie się problemu. W przypadku nerwicy nie należy czekać – dzisiaj można leczyć ją naprawdę skutecznie, dając sobie szansę na normalne, udane, szczęśliwe życie bez przykrych, uciążliwych objawów. Przyjrzyjmy się, jakie jeszcze są objawy nerwicy oraz dlaczego warto zdecydować się na leczenie nerwicy hipnozą wykonywane przez Rafała Sakowskiego – specjalistę w tej dziedzinie.

Czym objawia się nerwica?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nerwica ma liczne objawy i nie zawsze są one analogiczne u różnych osób. Wiele zależy też od predyspozycji konkretnej osoby – u każdej osoby przebieg nerwicy może być inny. To właśnie z tego wynikają trudności diagnostyczne tej choroby. Lekarze często nie łączą objawów, na które uskarża się pacjent właśnie z nerwicą. W efekcie długo podejmują próby leczenia chorób somatycznych, co nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Leczenie nerwicy hipnozą może być więc dobrą alternatywą. Nerwica może dawać różnego rodzaju objawy pojawiające się w obrębie poszczególnych układów:

  • Oddechowego – mogą pojawić się trudności z oddychaniem, występujące przy ataku nerwicy lub panicznego lęku. Szyja, kark i klatka piersiowa są niekiedy tak napięte, że osoba cierpiąca na nerwice może mieć uczucie, że dusi. Szybszy oddech sprawia, że dostarczamy więcej tlenu niż zazwyczaj, co prowadzić może do zawrotów głowy lub zaburzenia równowagi. Problemy z oddychaniem to jeden z najczęściej pojawiających się objawów nerwicy u osób w każdym wieku. Już małe dzieci mogą borykać się z takimi trudnościami pod wpływem silnych emocji, które im towarzyszą. Objawy ze strony układu oddechowego odbierane są przez osobę chorą jako wyjątkowo uciążliwe. Uczucie duszenia się nasila jeszcze bardziej lęk, co prowadzi niejednokrotnie do powstania mechanizmu błędnego koła. Jego samodzielne przerwanie jest bardzo trudne, a w wielu przypadkach w ogóle niemożliwe.

  • Nerwowego – w trakcie ataku ograniczony może być dopływ krwi do mózgu, co objawiać się może wrażliwością na bodźce, dezorientacja lub problemyz widzeniem. Objawy ze strony układu nerwowego są uciążliwe dla pacjenta, nasilają lęk, który naturalnie towarzyszy nerwicy. Często są dla osoby chorej absolutnie niezrozumiałe. Zdarza się, że przez nie personel medyczny traktuje osobę chorą jako symulanta.

  • Krążenia – typowa dla ataku nerwicy jest przyspieszona praca serca, przez co lęk się nasila. Osoba cierpiąca na nerwice, może mieć wrażenie, że przechodzi zawał, mimo że te dwa ataki znacznie się od siebie różnią. U wielu pacjentów stwierdza się nerwicę po badaniach wykonanych na izbie przyjęć, gdzie pojawiają się właśnie z objawami zawału. Są one bowiem dość trudne do rozróżnienia. Wykonane badania jasno wskazują jednak, że problemów z sercem osoba zgłaszająca konkretne objawy tak naprawdę nie ma.

  • Pokarmowego - objawy ze strony tego układu mogą pojawiać się nawet jakiś czas po przebytym ataku nerwicy. Może to być niestrawność, gdyż w wyniku nerwicy dochodzi do spowolnienia trawienia, nudności lub wymioty. Często pojawiają się również wrzody i wzdęcia. Osoby cierpiące na nerwicę bardzo często zgłaszają się właśnie z silnymi problemami związanymi z układem trawiennym. Bywa, że brzuch boli je o różnych porach dnia i nocy, niezależnie od spożytego posiłku. Często pojawia się również syndrom jelita drażliwego i zdarzają się biegunki. Objawy ze strony układu pokarmowego poważnie utrudniają normalne funkcjonowanie. Powtarzające się biegunki sprawiają, że osoba dotknięta nerwicą zamyka się w domu – rezygnuje z pracy, nie spotyka się ze znajomymi. Trudno bowiem wyjść, kiedy kolejny raz ląduje się w toalecie z biegunką, nie mając przy tym pojęcia kiedy ona minie, a także kiedy znowu się powtórzy.

LECZENIE NERWICY HIPNOZĄ – JAK DZIAŁA?

Jednym ze skutecznych sposobów leczenia nerwicy jest hipnoza. Ta metoda o działaniu udowodnionym naukowo, może pomóc w skutecznym pozbyciu się problemu. W przypadku nerwicy okazuje się ona naprawdę bardzo skuteczna. Coraz częściej chorzy decydują się na wypróbowanie hipnozy w ramach terapii z bardzo pozytywnym skutkiem. Wybór odpowiedniego hipnoterapeuty jest tu kluczowy – warto wybrać taką osobę, która będzie godna zaufania tak jak Rafał Sakowski, oferujący w swoim gabinecie leczenie nerwicy hipnozą. Tylko doświadczony specjalista może podjąć się hipnoterapii i zapewnić pacjentowi pełne bezpieczeństwo i kontrolę. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej terapii możliwe jest dotarcie do tych obszarów podświadomości, z których istnienia nie zdawaliśmy sobie sprawy. Może się okazać, że to właśnie tam tkwi źródło wszelkich naszych problemów i niepowodzeń, co jest niezmiernie ważne na drodze do odzyskania pełni zdrowia emocjonalnego. Nerwica to choroba, która bardzo często pojawia się na skutek różnych przeżyć, które wywarły piętno na naszym życiu. Bywa, że nie pamiętamy o nich lub całkowicie bagatelizujemy ich rolę, podczas gdy hipnoza pozwala na zrozumienie ich sensu i silnego wpływu na problemy nerwowe. Leczenie nerwicy hipnozą z Rafałem Sakowskim to prawdziwy klucz do rozprawienia się ze swoimi problemami i powrotu do normalnego funkcjonowania, którego nie będą już zaburzać powtarzające się objawy nerwicowe.

Ważnym elementem hipnoterapii, jest sam pacjent i jego nastawienie oraz chęć współpracy. By hipnoza przyniosła oczekiwane rezultaty, osoba cierpiąca na nerwice oraz inne choroby, musi wyrazić chęć świadomego uczestnictwa w sesji i pozwolić się wprowadzić w trans. Warto mieć również na uwadze, że wyleczenie z nerwicy możliwe jest po kilkukrotnych spotkaniach z hipnoterapeutą, gdyż jedna sesja może okazać się niewystarczająca. Oczywiście doświadczony terapeuta nigdy niepotrzebnie nie wydłuża czasu trwania terapii. Odbywa się tyle sesji, ile w rzeczywistości potrzebne jest, aby pacjent wrócił do równowagi psychicznej.

Rafał Sakowski to doświadczony hipnoterapeuta, który doskonale zna technikę i cechuje się bardzo indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. W swojej karierze pomógł już wielu osobom, które borykały się z takimi problemami, jak nerwica, ale również innymi zaburzeniami. Poszukując profesjonalnej i fachowej pomocy, warto skorzystać z jego usług. Posiada on bogate doświadczenie i naprawdę szeroką wiedzę teoretyczną, co pozwala mu świadczyć usługi na najwyższym poziomie. To specjalista najwyższej klasy, któremu można śmiało zaufać – leczenie nerwicy hipnozą w wykonaniu Rafała Sakowskiego to terapia, której warto spróbować.