Leczenie bólu hipnozą

Czy ból można wyleczyć przy pomocy hipnozy?

Każdy człowiek odczuwa ból w nieco inny sposób. Dla jednego ból po wyrwaniu zęba będzie nie do zniesienia i będzie musiał w takiej sytuacji sięgnąć po mocny lek przeciwbólowy. Dla innej osoby może się okazać bólem o lekkim nasileniu. Wszystko to jest kwestią indywidualną. Metody leczenia bólu są różnorodne. Od klasycznych, takich jak tabletki, po alternatywne, np. leczenie bólu hipnozą, które proponuje hipnoterapeuta Rafał Sakowski.

W jaki sposób można uśmierzyć ból?

Znane są od dawna różne sposoby na radzenie sobie z bólem. Jest to uczucie bardzo nieprzyjemne. Ból o dużym natężeniu może być istotną przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Ból może być miejscowy oraz rozległy. Boleć może nas kolano, gdy je stłuczemy, a możemy cierpieć również na rozmaite boleści związane z przewlekłymi stanami chorobowymi. Na całe szczęście medycyna wciąż robi postępy i znane są coraz efektywniejsze metody na skuteczną walkę z bólem.

Wśród nich warto wskazać na popularne środki przeciwbólowe, które są sprzedawane w aptekach bez recepty. Popularne tabletki na ból głowy czy ból brzucha można dostać również w sklepie spożywczym oraz na stacji benzynowej. Jest to leczenie doraźne, które okazuje się skuteczne przy bólu o niskiej intensywności. Jeżeli ból jest bardziej dotkliwy, wówczas można sięgnąć po tabletki przeciwbólowe wydawane z przepisu lekarza. Oczywiście w takiej sytuacji musimy wcześniej zasięgnąć odpowiedniej konsultacji lekarskiej.

Trzeba zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy. Tabletki przeciwbólowe nie leczą, a jedynie sprawiają, że człowiek przestaje odczuwać ból. Działają przez określony czas. Gdy ten minie, ból powraca. Nie można przesadzać z ilością zażywanych tabletek przeciwbólowych, ponieważ ich przedawkowanie może doprowadzić do negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Czy są jakieś alternatywne sposoby leczenie bólu?

 

Czy hipnozą można leczyć?

Coraz popularniejszym sposobem leczenia różnych dolegliwości jest hipnoza. Sesja proponowana przez hipnoterapeutę Rafała Sakowskiego to leczenie bólu hipnozą. Jak można zaobserwować na przykładzie wielu osób, metoda ta jest skuteczna. Hipnoza już jakiś czas temu została uznana za skuteczne narzędzie terapeutyczne. Jej największą zaletą jest to, że nie powoduje w organizmie człowieka tylu negatywnych skutków ubocznych, co chemiczne tabletki przeciwbólowe.

Jeżeli masz za sobą długą historię leczenie bólu przy pomocy medykamentów różnego rodzaju, a żadna z prowadzonych terapii nie zakończyła się spodziewanym efektem, to możesz jeszcze wypróbować sposób alternatywny. Dowiedz się więcej na temat leczenia bólu hipnozą, a przekonasz się, czy jest to metoda, z której będziesz chcieć skorzystać.