Leczenie alkoholizmu hipnozą

Alkoholizm - choroba, która zniewala umysł i ciało

Alkoholizm często jest przyczyną ludzkich dramatów, takich jak rozwody, przemoc domowa czy bieda. Osoby uzależnione mają problem w zdobyciu i utrzymaniu pracy, z trudem wchodzą w relacje międzyludzkie, a gdy już się w takich znajdą, to nie potrafią funkcjonować według ogólnie przyjętych norm. Alkoholizm to choroba i można z nią walczyć przy pomocy odpowiednio dobranego leczenia. Rafał Sakowski leczenie alkoholizmu hipnozą stosuje od lat.

Jakie skutki może przynieść nadużywanie alkoholu?

Alkohol to jedna z najbardziej podstępnych substancji psychoaktywnych. Często można w społeczeństwie spotkać się z opinią, że wypicie kieliszka wina do obiadu czy kolacji, nie tylko nie jest szkodliwe, ale wręcz może przynieść szereg różnych korzyści. Problem zaczyna się w sytuacji, gdy ten kieliszek wina stanie się rytuałem. Wielu specjalistów podkreśla, że nie zawsze uzależnia ilość wypitego alkoholu, co częstotliwość jego spożywania. Codzienne sięganie po ten przysłowiowy kieliszek wina może okazać się równie niebezpieczne co wpijanie butelki wódki tygodniowo. Początki zawsze wydają się niewinne - ot, odrobina alkoholu dla rozluźnienia organizmu. Z biegiem czasu, organizm zaczyna potrzebować bodźca, jakim jest alkohol coraz więcej i więcej. O uzależnieniu można mówić w sytuacji, gdy człowiek zostaje zniewolony przez nałóg - zupełnie traci kontrolę nad sobą i nie jest w stanie opanować chęci sięgnięcia po kolejny kieliszek. Leczenie alkoholizmu hipnozą pozwoli uwolnić się ze szpon nałogu, o czym przekonuje doświadczony hipnoterapeuta Rafał Sakowski.

Czy leczenie alkoholizmu hipnozą może być skuteczne?

Hipnoterapia to skuteczny sposób leczenia wielu schorzeń. Metoda ta sprawdzi się zarówno przy terapii alkoholizmu, jak i w przypadku innych uzależnień czy fobii. Rafał Sakowski leczenie alkoholizmu hipnozą uznaje za jedną z najskuteczniejszych metod walki z nałogiem. Hipnoza pozwala dotrzeć do warstw podświadomości, w których ukryte są przyczyny problemu. Znając powody, łatwiej jest się uporać ze skutkami. Alkoholizm, podobnie z resztą jak inne rodzaje uzależnień, rozwija się na bazie przeżyć i utajonych emocji, z których nie zdajemy sobie sprawy. Dopiero zagłębienie się w samego siebie przy pomocy hipnoterapii może przynieść spodziewany efekt. Chcąc wyleczyć się z choroby, trzeba zwalczyć jej przyczyny. Łagodzenie samych objawów będzie nieefektywne. Osoby, które nie mogą stawić się na sesję osobiście, mają możliwość skorzystania z hipnozy zdalnej. Hipnoterapia prowadzona przez Internet jest również skuteczna.