NOWOŚCI:

Warsztaty relaksacji i medytacji

Warsztaty odbywają się w każdą środę od godziny 17.30 do 19.30 Grupy do 8 osób ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwacje telefoniczną lub mail W programie: Medytacja, Techniki relaksacyjne, Podstawy bioenergoterapii, Celem warsztatów jest: Odprężenie, wyciszenie i zrelaksowanie się oraz nauczenie jak radzić...

Profesjonalny kurs Hipnozy i Hipnoterapii

Rafał Sakowski - dyplomowany hipnoterapeuta, psychoterapeuta, mistrz naturopatii. Zaprasza na: "Profesjonalny kurs hipnozy i hipnoterapii" Zapewniam: materiały szkoleniowe "Skrypt zawierający kompleksowe i szczegółowe informacje z zakresu zagadnień edukacyjnych, odpowiadających wymogom i standardom kwalifikacji zawodowych.&qu...

Leczenie bulimii hipnozą

Siłą napędową zaburzeń odżywiania, takich jak jadłowstręt psychiczny, jest zniekształcony obraz ciała. Psychobiologiczna dynamika zaburzeń odżywiania się wykazała znaczące zjawiska hipnotyczne, takie jak formy dysocjacji, halucynacje, zniekształcenie czasu i katalepsja, w związku z czym hipnoza może być dobrze dopasowana do poszczególnych części le...

Top menu

Top menu (3)

wtorek, 14 październik 2014 00:00

Czym jest hipnoza i hipnoterapia? - Hipnoza Gdańsk

Napisał

Hipnoza Gdańsk

Jest to odmienny stan świadomości, czyli stan częściowego wyłączenia świadomości, pomiędzy snem a jawą, charakteryzujący się wzmożoną podatnością na sugestię. W tym stanie świadomość człowieka staje się wyciszona i bierna. Sugestie terapeuty przekazywane są do potężnej sfery podświadomości. Hipnoza jest wykorzystywana w hipnoterapii, między innymi jako jedna z metod diagnozowania i leczenia zaburzeń psychosomatycznych takich jak nerwica, depresja, lęki, stresy, fobie, bóle niewiadomego pochodzenia, bezsenność, uzależnienia nikotyna, alkohol i inne, niskie poczucie własnej wartości, brak pewności siebie, itd.

Omówię pokrótce, jak pracuje ludzki mózg z technicznego punktu widzenia. Otóż działa on w cyklach o wymiernych częstotliwościach. Te częstotliwości odpowiadają pewnym określonym czynnościom, które człowiek wykonuje, lub stanom, w jakich się znajduje. Fale delta - częstotliwość fal na poziomie delta waha się od 0 do 4 Hz - jest to stan całkowitej nieświadomości, czyli stan tzw. snu. Fale theta - częstotliwość fal na poziomie theta waha się od około 4 do 7 Hz. Fale te są częścią podświadomości i czasami zachodzi tu stan hipnozy. W tym obszarze zapisywane są nasze przeżycia emocjonalne. Obszar fal theta umożliwia wyjście poza naszą świadomość przez hipnozę i wejście do świata zjawisk parapsychicznych. To właśnie ten zakres fal zarezerwowany jest dla tego rodzaju doświadczeń. Fale alfa - zakres częstotliwości dla fal alfa wynosi od 7 do 14 Hz. Jest to sfera podświadomości. To tutaj zachodzą takie zjawiska jak marzenia senne, sny na jawie, a także stan hipnozy. Często ma tu również miejsce stan medytacji, chociaż czasem przenosi się on do obszaru theta. W zakresie fal alfa doświadczamy także przeżyć parapsychicznych. Zatem jeśli chodzi o hipnozę, najważniejszy jest właśnie ten obszar. Fale beta - jest to obszar naszego świadomego umysłu. Zakres częstotliwości fal wynosi tu powyżej 14 Hz. Ten właśnie obszar kieruje procesem naszego rozumowania i większością czynności, które wykonujemy świadomie. Znaczna część naszej świadomej aktywności odbywa się przy częstotliwości fal około 20 Hz. Przy częstotliwości 60 Hz człowiek znajduje się w stanie skrajnej histerii.

W stanie alfa i theta podświadomy umysł jest najbardziej podatny na przyjęcie sugestii od terapeuty. Umysł świadomy niezbyt chętnie poddaje się sugestiom. Najlepiej radzi sobie z myśleniem, rozumowaniem i wprowadzaniem w czyn idei, które są mu dobrze znane. Natomiast podświadomość jest otwarta na sugestie. Nie osądza ani nie rozumuje. Reaguje na komendy. Właśnie zjawisku hipnoza zawdzięcza swoją siłę i wartość. Za pośrednictwem hipnozy można zaszczepić w podświadomości niezwykle silne pozytywne sugestie. Podświadomość je akceptuje i sprawia, że stają się rzeczywistością. Umysł podświadomy informuje umysł świadomy, że pojawiły się nowe dane, zgodnie z którymi należy działać. Świadomość uwielbia działać na podstawie tego, co jest jej znane, dlatego działa chętnie na podstawie danych dostarczonych przez podświadomość.

Osoba będąca w stanie hipnozy bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, gdzie jest i co się z nią dzieje. Wszystko słyszy i jest jakby w stanie głębokiej relaksacji podczas snu na jawie. Zanika prawie zupełnie jej świadomość własnego ciała i odczucia z nim związane.

Każdy człowiek może wejść w stan hipnozy z wyjątkiem dzieci do lat 7, starców oraz osób z rozdwojoną jaźnią.

Hipnoza jak i hipnoterapia nie ma skutków uboczny, zalecana jest również dla kobiet w ciąży.

Hipnoterapia Gdańsk

Jest to terapia w stanie hipnozy polegająca na dotarciu do podświadomości i zmiany w niej negatywnych emocji i stanów za pośrednictwem pozytywnych sugestii hipnoterapeuty.

Hipnoterapie powinien wykonywać tylko i wyłącznie wykwalifikowany i doświadczony hipnoterapeuta.

Hipnoterapia nie ma nic wspólnego z hipnozą sceniczną.

Mity o hipnozie i hipnoterapii

Istnieje wiele nieporozumień dotyczących hipnozy i hipnoterapii. Wywodzą się one na ogół z podrzędnych filmów, które przedstawiają porządnych ludzi zamienionych się w potwory przez podejrzanych hipnotyzerów. Może to dobry wątek filmowy, ale na pewno jest czystą fikcją i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. A oto niektóre najczęściej spotykane mity dotyczące hipnozy i ich wyjaśnienie:

"Hipnoterapeuta jest wyposażony w magiczną siłę”. To nieprawda. Hipnoterapeuta to człowiekiem, który opanował umiejętność posługiwania się sugestią, rozwiązywania problemów psychosomatycznych w celu osiągnięcia określonych rezultatów.

"Osoba poddana hipnoterapii zmuszana jest do pewnych czynów wbrew swej woli”. Absolutnie nie. Po pierwsze, nikt nie może zostać zahipnotyzowany, jeśli tego nie zechce. Człowiek musi sam chcieć współpracować. Po drugie, nikogo będącego w stanie hipnozy nie można zmusić do robienia rzeczy, których nie chciałby robić z własnej woli, nie będąc w stanie hipnozy. Podczas poddawania się terapii w hipnozie klient może wybierać, czy chce przyjąć, czy odrzucić podaną mu sugestię; jeśli go ona drażni, natychmiast z własnej woli może wyjść ze stanu hipnozy.

"Tylko umysłowo niedorozwiniętych ludzi można wprowadzić w stan hipnozy”. Wręcz przeciwnie. Im bardziej ktoś jest inteligentny, tym łatwiej wchodzi w stan hipnozy. A w pewnych przypadkach umysłowego niedorozwoju zahipnotyzowanie w ogóle nie jest możliwe. Prawie każdego, kto chce wejść w stan hipnozy, można zahipnotyzować. Jedynie niecały procent populacji nie ulega hipnozie, albo z przyczyn niedostatków umysłowych, innych, niewyjaśnionych.

"Osoba zahipnotyzowana jest w transie lub jest nieprzytomna”. Nieprawda. W stanie hipnozy człowiek jest całkowicie przebudzony i świadomy. Koncentruje się jedynie na tym, czego chce hipnotyzer, i nie zwraca uwagi na nic innego.

"Z hipnozy można się nie obudzić". To zupełnie fałszywe twierdzenie. Nawet gdyby hipnotyzer „padł trupem" tuż po zahipnotyzowaniu swojego klienta, ten i tak z łatwością wyjdzie ze stanu hipnozy. Człowiek albo może się na chwilę zdrzemnąć, a potem normalnie obudzić, albo po prostu otworzy oczy, kiedy przez dłuższy czas nie usłyszy głosu hipnotyzera.

Dobre wyniki można osiągnąć tylko przy stanie głębokiej hipnozy”. Nieprawda. Hipnoza na każdym poziomie, zarówno płytkim, jak i bardzo głębokim, może dać dobre rezultaty.

wtorek, 14 październik 2014 00:00

Kontakt

Napisał

Rafał Sakowski - Hipnoterapeuta, Psychoterapeuta, Psycholog, Mistrz Naturopatii

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat: +48 507 513 442

Telefon: +48 792 006 801

Dane działalności gospodarczej

NIP: 879-184-58-95

Regon: 220999453

Wpis do ewid. działaln. gosp. nr ewid.: 78740

 

Miejsce przyjmowania klientów:

Gdynia Centrum, ul. Władysława IV 38 B/64

Numer konta bankowego:

Millennium Bank nr. rachunku 40 1160 2202 0000 0002 4590 5560

 

 
wtorek, 29 sierpień 2017 06:01

Rafał Sakowski

Napisał

Rafał Sakowski

 

Hipnoza Gdynia, hipnoterapia Gdańsk

 

Hipnoza w Gdyni – Naturopata Rafał Sakowski zaprasza na hipnoterapię!

To niesamowite, jak wiele osób kojarzy hipnozę z tajemniczym stanem umysłu. Obraz ten stworzony przez popkulturę jest jednak nieco krzywdzący, biorąc pod uwagę fakt, jak wiele dobrego może zrobić hipnoza w Gdyni z ramienia profesjonalisty. Bardziej niesamowite jest to, w jak wielu problemach może nieść ulgę – czego niestety większość osób nie jest świadoma.

To właśnie jeden z powodów, dla których zdecydowałem się pogłębić swoją wiedzę w tym temacie. Dzisiaj jako Rafał Sakowski – doświadczony hipnoterapeuta, chcę Cię zaprosić do przeczytania artykułu, po którym być może stwierdzić, że hipnoterapia w Gdańsku również i w Twoim przypadku może być sposobem na lepsze jutro.

Hipnoza Gdańsk – podstawowe informacje

Zgodnie z tym, co zostało powiedziane na wstępie – hipnoza wbrew pozorom nie ma w sobie nic nadnaturalnego, czy tajemniczego. Osoba poddana hipnozie jest skupiona wyłącznie na jednej rzeczy i tym samy mamy do czynienia z zawężoną uwagą. Zdziwisz się, ale również i sam wprowadzasz się w podobny stan – zawsze wtedy, gdy pozwolisz się tak wciągnąć pasjonujące lekturze, że zapominasz o świecie wokół i we wszystkich bliźniaczych do tej sytuacjach. Różnica między powyższym, a faktyczną hipnozą polega na umyślnym tworzeniu przestrzeni, w której i z pomocą której człowiek jest w stanie osiągnąć zamierzone cele.

W czym może pomóc stan hipnozy?

● rozwijanie własnych zdolności,

● pozbywanie się złych nawyków.

Na kanwie tego również hipnoza w Gdańsku może być swoistego rodzaju drogą do lepszego stanu psychicznego – w efekcie szczęśliwszego życia.

Kolejnym mitem, z którym warto już na początku się rozprawić jest ten mówiący o niezwykłych, wręcz nadprzyrodzonych umiejętnościach hipnoterapeuty. Owszem – ważne jest, by osoba pomagająca innej wejść w stan hipnozy winna być wykształcona w tymże kierunku, jednak to doświadczenie, praktyka i ciężka praca – nie magia pozwala to osiągnąć. Dlatego właśnie przez swój wysiłek i ambicję mogę dzisiaj z taką pewnością mówić Ci dzisiaj o tym, czy jest hipnoza – stan optymalnego uczenia się i zaprosić Cię do swojego gabinetu, gdzie hipnoterapia w Gdynia staje się faktem, a Ty będzie o krok bliżej do zwiększenia kontroli nad sobą i swoim życiem.

Dlaczego hipnoza w Gdyni pod moją pieczą?

Jestem człowiekiem ciągle rozwijającym się i poszukującym coraz lepszych oraz skuteczniejszych metod pomocy, dlatego odkąd tylko miałem możliwość zagłębienia się tajniki hipnozy – uczyniłem to bez wahania. Dziś jestem przekonany, iż jednym z najefektywniejszych sposobów leczenia jest właśnie hipnoterapia, którą przeprowadzam zarówno w gabinecie, do którego można łatwo dotrzeć z Gdańska, jak i za pośrednictwem internetu. Chcę Cię zaprosić do zapoznania się z potencjałem, jaki niesie hipnoterapia w Gdańsku i online, którą wprowadzę, a przeczytanie tego artykułu do końca jest do tego znakomitym wstępem.

Zastanawiasz się, dlaczego hipnoza w Gdańsku jest być może dokładnie tym czego szukasz? Otóż psychika i ciało fizyczne każdego z nas tworzy jedność, oddziałując wzajemnie na siebie. Abyśmy mogli w pełni cieszyć się zdrowiem, a co za tym idzie – pełnią życia – nasze ciało i dusza muszą być w pełni zharmonizowane. Znakomita większość schorzeń naszego ciała fizycznego jest owocem tego, co się dzieje w naszej psychice. Nałogi, depresje, nerwice i brak poczucia własnej wartości prędzej czy później przejawią się jako choroba w naszym ciele, dlatego zajmuję się zarówno nim, jak i psychiką. Jak się okazuje, skuteczną pomoc w leczeniu wielu dolegliwości przynosi właśnie hipnoza.

Nie skupiłem się jednak na jednej metodzie uzdrawiania, gdyż jednocześnie jestem bioenergoterapeutą i mistrzem naturopatii. Najlepiej więc będzie, jeśli zrobisz ten pierwszy krok – kontaktując się ze mną. Umówimy się na spotkanie w Trójmieście, bądź online, a następnie po zapoznaniu się z Twoimi potrzebami, problemami i pragnieniami postaram się dobrać najlepiej dopasowany profil leczenia, zapewniając kompleksowe wsparcie. Być może okaże się, że to właśnie hipnoterapia w Gdyni będzie odpowiedzią na to, co Cię gnębi – a ja z chęcią, zaangażowaniem i indywidualnym podejściem będę dążył do tego, by zapewnić Ci dokładnie taką pomoc, jakiej szukasz i potrzebujesz.

Hipnoterapia w Gdańsku online – dlaczego to ma sens?

Szanując czas, wygodę oraz rozumiejąc specyfikę czasów, w jakich żyjemy – postanowiłem do swojej oferty wprowadzić również online formie hipnoterapii. To również ukłon w stronę wszystkich osób, których zainteresowała moja hipnoza w Gdyni, ale z racji odległości nie mają możliwości uczestnictwa w tradycyjnych sesjach terapeutycznych. Być może jeszcze parę lat taka forma pomocy wywoływałaby sporo sceptycyzmu, dzisiaj jednak jest to wsparcie jakościowo równe klasycznej terapii, a w związku z licznymi korzyściami dodatkowymi, jakie niesie – nierzadko opcją częściej wybieraną.

Skuteczna hipnoza i hipnoterapia w Gdańsku i Gdyni – dlaczego mogę Ci ją zapewnić?

Być może trafiłeś na moją stronę przypadkowo i zastanawiasz się, czy w istocie Rafał Sakowski to specjalista, któremu powinieneś zaufać w dziedzinie hipnoterapii. Choć właściwą odpowiedź na to pytanie uzyskasz de facto dopiero w trakcie naszych sesji – już teraz podzielę się z Tobą kilkoma faktami na temat mojej osoby, które jak sądzę – pomogą Ci podjąć słuszną i w pełni świadomą decyzję.

Jestem członkiem Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów oraz British Association of Hypnotherapy. Nabytą wiedzę i doświadczenie od kilku lat nie zostawiam dla siebie, ale z bardzo dobrym skutkiem wykorzystuję w swojej praktyce zawodowej. Dzięki temu hipnoterapia przebiega bezpiecznie i przynosi korzyści pacjentom. Leczenie prowadzę w moim gdyńskim gabinecie, do którego łatwo dotrzeć również z pobliskich miast, takich jak Gdańsk. Hipnoza jest moją specjalnością. Terapię oferuję także za pośrednictwem programów do video rozmów, dzięki czemu swoje problemy możesz rozwiązać, znajdując się nawet bardzo daleko od Gdańska, w dowolnym miejscu z połączeniem do internetu.

Hipnoterapia w Gdyni – co warto wiedzieć, zanim się zgłosisz?

Jak wspomniano wcześniej – jest wiele mitów, które krążą wokół tego czym jest i jak działa hipnoterapia. Jeśli chcesz podjąć świadomą decyzję na temat tego, czy jest to kierunek, który może pomóc Ci poprawić Twoje życie na lepsze – nie ma lepszego sposobu na to, by się o tym przekonać, aniżeli skontaktować się ze mną. Jeśli jednak wpierw chcesz nabrać ogólnie więcej wiedzy na temat tego, czym jest hipnoza w Gdańsku – kilka istotnych faktów w dalszej części materiału.

Nie ma czegoś takiego, że za pomocą „pstryknięcia” hipnoza sprawi, iż dana osoba jej się poddająca będzie cudownie uzdrowiona. Do mnie jako hipnoterapeuty należy przede wszystkim nakierowanie człowieka na to, jak może dokonać pozytywnych zmian. Wszystko to zależy od tego, z jak bardzo złożonym i zawiłym problemem hipnoterapia w Gdańsku musi sobie poradzić. Nie można w jednoznaczny sposób stwierdzić, że będzie potrzebna jedna, czy dwie sesje, czy też przed osobą poddawaną hipnozie długa praca. Owszem – z reguły hipnoza przynosi dość szybkie rezultaty, ale jest to wypadkowa wielu czynników, gdzie jednym z najważniejszych jest nic innego, jak samo zaangażowanie klienta.

Kilka ciekawych faktów, które warto znać przed zaangażowaniem się w hipnoterapię:

● Nie ma żadnych przeciwwskazań do prowadzenia samochodu po sesji u hipnoterapeuty.

● Nie musisz wchodzić w głęboki trans, aby hipnoza w Gdyni przyniosła pożądane efekty.

● Hipnoza jest naturalnym stanem, dlatego nie ma możliwości, byś mógł zostać bez końca.

● Profesjonalnie wykonana hipnoza nie pozwala na to, by osoba jej poddawana robiła cokolwiek wbrew sobie.

● Zahipnotyzować można każdego – choć nie każdego można zahipnotyzować z taką samą łatwością.

Warto również podjąć temat związany z jednym z najczęściej zadawanych pytań o to, czy hipnoterapia w Gdyni może sprawić, iż niczego się nie pamięta. Tutaj po prostu chodzi o to, że stan hipnozy przypomina w pewnych aspektach stan snu. To znaczy, jeśli po wyjściu z transu nie będziesz myślał o tym, co się działo w jego trakcie – to zwykle to zapomnisz. Z drugiej strony, jeśli nadal będziesz rozmyślał nad tym, co przed chwilą miało miejsce, jest szansa iż dość sporo zapamiętasz. Choć i to nie jest regułą, ale liczą się również pewne naturalne skłonności i uwarunkowania, z ramienia których, niektórzy klienci są w stanie zapamiętać niemal każdy szczegół hipnozy, a inni – wręcz przeciwnie, wchodzą w tak głęboki stan relaksu, że nie zapamiętują prawie niczego.

Hipnoza w Gdańsku – czy może być remedium na różne problemy?

Owszem – wiele dowodów naukowych przemawia za tym, że hipnoterapia w Gdańsku może być nieocenioną pomocą w przypadku wielu różnych problemów natury psychicznej. Aby lepiej to wyjaśnić, posłużę się kilkoma przykładami, które pomogą w zrozumieniu tego działania.

Bezsenność a hipnoterapia

Jednym z wielkich problemów współczesnego człowieka jest borykanie się z problemem bezsenności, który dotyka z mniejszą lub większą częstotliwością wielu z nas. Okazuje się, że hipnoza w Gdyni, podobnie jak psychoterapia jest w stanie skutecznie wyciągać ludzi z tego zaburzenia. Jest też bardzo dobrą i precyzyjną metodą diagnozy z tym związaną. To pewnego rodzaju sygnał że coś jest nie tak. Wielokrotnie więc sama bezsenność nie jest sednem problemu, ale objawem głębszych bolączek, a hipnoterapia narzędziem, który może pomóc się z tym uporać.

Nerwica natręctw a hipnoza

Innym problem, na jaki warto zwrócić uwagę w kontekście hipnozy jest nerwica natręctw. Obsesyjne myśli nie muszą być nieodłącznym elementem codzienności, powodującym niemały dyskomfort psychiczny, gdyż prowadzona przeze mnie hipnoterapia w Gdańsku może pomóc się z tym skutecznie uporać. To dzięki niej będziesz mógł dotrzeć do lęków i podświadomości, gdzie nerwica natręctw bierze swój początek, a poczucie spokoju i relaksu będzie na wyciągnięcie ręki.

Zaburzenia odżywiania a hipnoterapia

Bez względu na to, czy chodzi o bulimię, czy anoreksję – zaburzenia odżywiania mogą stanowić wielki problem o wyniszczających skutkach zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Zarówno objawy, jak i przyczyny tych chorób mogą byś skutecznie leczone właśnie z pomocą możliwości, jakie daje skuteczna hipnoza w Gdańsku. W ten sposób mogę pomóc dojść klientowi do głębokiej warstwy podświadomości, gdzie to wszystko się zaczyna. Każde jedno spotkanie będzie krokiem w kierunku neutralizacji przyczyn, aż do całkowitego się ich pozbycia.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych a hipnoza

Sytuacja kryzysowa niejedno ma imię, a jako hipnoterapeuta zrobię wszystko, by pomóc swojemu klientowi z tym się uporać. Bez względu na to, czy chodzi o rozwód, wypadek, czy jakąkolwiek ciężką życiową sytuację – hipnoterapia w Gdańsku może być wszystkim, co potrzebne, aby z tego wyjść, z tym się uporać. Ma wielkie możliwości w tym zakresie, a zwłaszcza, gdy jest prowadzona pod okiem specjalisty wykształconego, jakim ja Rafał Sakowski z całą pewnością jestem. Pomogę obudzić wewnętrzny potencjał i energię do działania, która zmotywuje, zainspiruje i pocieszy.

Oczywiście to tylko przykłady problemów, z jakimi hipnoza w Gdyni jest w stanie sobie poradzić. Jeśli nie masz pewności, czy to, z czym się borykasz jest „materiałem” do przerobienia w trakcie hipnoterapii – nie ma lepszego sposobu na to, aby się o tym przekonać, aniżeli skontaktowanie się ze mną. Wspólnie znajdziemy to przysłowiowe „światełko w tunelu”, aby radość i satysfakcja z życia nie tylko wróciły, ale były wręcz pełniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz liczyć na moje przyjazne nastawienie, indywidualne podejście i oczywiście absolutną dyskrecję. Stworzę najbardziej odpowiednie warunki do tego, by hipnoterapia w Gdańsku w Twoim przypadku przyniosła jak najszybciej, jak najlepsze owoce.

Jestem do Twojej dyspozycji.

Możesz mi zaufać.

Rafał Sakowski

Zapraszam do moich gabinetów: