NOWOŚCI:

Warsztaty relaksacji i medytacji

Warsztaty odbywają się w każdą środę od godziny 17.30 do 19.30 Grupy do 8 osób ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwacje telefoniczną lub mail W programie: Medytacja, Techniki relaksacyjne, Podstawy bioenergoterapii, Celem warsztatów jest: Odprężenie, wyciszenie i zrelaksowanie się oraz nauczenie jak radzić...

Profesjonalny kurs Hipnozy i Hipnoterapii

Rafał Sakowski - dyplomowany hipnoterapeuta, psychoterapeuta, mistrz naturopatii. Zaprasza na: "Profesjonalny kurs hipnozy i hipnoterapii" Zapewniam: materiały szkoleniowe "Skrypt zawierający kompleksowe i szczegółowe informacje z zakresu zagadnień edukacyjnych, odpowiadających wymogom i standardom kwalifikacji zawodowych.&qu...

Leczenie bulimii hipnozą

Siłą napędową zaburzeń odżywiania, takich jak jadłowstręt psychiczny, jest zniekształcony obraz ciała. Psychobiologiczna dynamika zaburzeń odżywiania się wykazała znaczące zjawiska hipnotyczne, takie jak formy dysocjacji, halucynacje, zniekształcenie czasu i katalepsja, w związku z czym hipnoza może być dobrze dopasowana do poszczególnych części le...

Aktualności

Aktualności (6)

poniedziałek, 11 styczeń 2021 22:06

Leczenie nerwicy hipnozą

Napisane przez

Skuteczny sposób na leczenie nerwicy

Nerwica jest zaburzeniem psychicznym, której objawy wychodzą poza sferę psychiczną. Jest to choroba, która przez wielu z nas jest kojarzona z dolegliwościami fizycznymi połączonymi z lękiem i niepokojem. Przyjrzyjmy się, jakie jeszcze są objawy nerwicy oraz dlaczego warto zdecydować się na leczenie nerwicy hipnozą.

Czym objawia się nerwica?

Nerwica może dawać różnego rodzaju objawy pojawiające się w obrębie poszczególnych układów:

 • · Oddechowego – mogą pojawić się trudności z oddychaniem, występujące przy ataku nerwicy lub panicznego lęku. Szyja, kark i klatka piersiowa są niekiedy tak napięte, że osoba cierpiąca na nerwice może mieć uczucie, że dusi. Szybszy oddech sprawia, że dostarczamy więcej tlenu niż zazwyczaj, co prowadzić może do zawrotów głowy lub zaburzenia równowagi.
 • · Nerwowego – w trakcie ataku ograniczony może być dopływ krwi do mózgu, co objawiać się może wrażliwością na bodźce, dezorientacja lub problemy z widzeniem.
 • · Krążenia – typowa dla ataku nerwicy jest przyspieszona praca serca, przez co lęk się nasila. Osoba cierpiąca na nerwice, może mieć wrażenie, że przechodzi zawał, mimo że te dwa ataki znacznie się od siebie różnią.
 • · Pokarmowego- objawy ze strony tego układu mogą pojawiać się nawet jakiś czas po przebytym ataku nerwicy. Może to być niestrawność, gdyż w wyniku nerwicy dochodzi do spowolnienia trawienia, nudności lub wymioty. Często pojawiają się również wrzody i wzdęcia.

Leczenie nerwicy hipnozą – jak działa?

Jednym ze skutecznych sposobów leczenia nerwicy jest hipnoza. Ta metoda o działaniu udowodnionym naukowo, może pomóc w skutecznym pozbyciu się problemu. Wybór odpowiedniego hipnoterapeuty jest tu kluczowy – warto wybrać taką osobę, która będzie godna zaufania tak jak doktor Rafał Sakowski, oferujący w swoim gabinecie leczenie nerwicy hipnozą. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej terapii możliwe jest dotarcie do tych obszarów podświadomości, z których istnienia nie zdawaliśmy sobie sprawy. Może się okazać, że to właśnie tam tkwi źródło wszelkich naszych problemów i niepowodzeń, co jest niezmiernie ważne na drodze do odzyskania pełni zdrowia emocjonalnego.
Ważnym elementem hipnoterapii, jest sam pacjent i jego nastawienie oraz chęć współpracy. By hipnoza przyniosła oczekiwane rezultaty, osoba cierpiąca na nerwice oraz inne choroby, musi wyrazić chęć świadomego uczestnictwa w sesji i pozwolić się wprowadzić w trans. Warto mieć również na uwadze, że wyleczenie z nerwicy możliwe jest po kilkukrotnych spotkaniach z hipnoterapeutą, gdyż jedna sesja może okazać się niewystarczająca.

poniedziałek, 11 styczeń 2021 22:00

Leczenie bezsenności hipnozą

Napisane przez

Jak poradzić sobie z bezsennością? Dobra terapia gwarancją sukcesu!

Bezsenność to problem, z którym boryka się wielu z nas. Długie nocne godziny bez ani jednej minuty snu oraz rozdrażnienie i zmęczenie w ciągu dnia – pewnie każdy doświadczył tego na własnej skórze. Niektórzy jednak zmagają się z bezsennością przez wiele miesięcy, a nawet lat. Warto wtedy skorzystać z usług hipnoterapeuty Rafała Sakowskiego, który proponuje leczenie bezsenności hipnozą

 

Skąd się biorą problemy z zasypianiem?

Bezsenność najczęściej jest reakcją organizmu na trudną sytuację życiową, np. rozwód, śmierć kogoś bliskiego, problemy finansowe lub zmiana pracy. Czasami pojawiają się przy chorobach, takich jak nadczynność tarczycy, cukrzyca, reumatyzm lub nowotwór. Najczęściej jednak problemy te mają podłoże psychiczno-emocjonalne, głównie nerwicowe oraz depresyjne. Dlatego też bezsenność powinna być dla nas informacją o tym, że z naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego. Sygnały te nigdy nie powinny być przez nas bagatelizowane, gdyż dzięki odpowiedniemu leczeniu, uporamy się nie tylko z bezsennością, lecz także z problemami, które ją wywołały. 

 

Na czym polega leczenie bezsenności hipnozą?

Hipnoterapia jest to sposób leczenia, który opiera się na hipnozy. Jej celem jest dotarcie do ukrytych warstw podświadomości, w których kryją się rzeczywiste przyczyny problemów. W ten sposób możemy dowiedzieć się, z jakiego powodu pojawiły się u nas problemy z zasypianiem, a to już klucz do tego, by poradzić sobie z problematyczną sytuacją. Hipnoza pomaga również poradzić sobie z innymi dolegliwościami i stanami, takimi jak: depresja, stres, fobie, zaburzenia odżywiania. Leczenie bezsenności hipnozą proponowane przez hipnoterapeutę Rafała Sakowskiego, może być pomocne również w przypadku dzieci i młodzieży. Pomoże im uporać się z innymi problemami, takimi jak trudności w grupie rówieśniczej, zaburzenia zachowania, problemy z koncentracją, emocjami przejawiającymi się specyficznym zachowaniem: obgryzaniem paznokci, jąkaniem, tikami czy ssaniem kciuka.

 

W czym jeszcze może pomóc hipnoza?

W gabinecie hipnozy znajdziemy odpowiednie wsparcie i terapie w różnego rodzaju problemach. Warto z niej skorzystać, gdy naszym problemem są uzależnienia, takie jak: alkohol, nikotyna, narkotyki, kleptomania, hazard. Może również okazać się pomocna w przypadku depresji, nerwic, moczenia nocnego, kompleksów, zaburzeń osobowości, a nawet astmy. Pomoże usunąć przyczyny zaburzeń odżywiania, takich jak bulimia i anoreksja. Pozwoli pacjentom na powrót pamięcią do czasów dzieciństwa, by tam znaleźć przyczyny późniejszych problemów życiowych. 

środa, 09 wrzesień 2020 23:24

Leczenie otyłości hipnozą

Otyłość to poważny problem w Polsce. Rząd rozpoczął szeroko zakrojone kampanie ukierunkowane na zagrożenia zdrowia wynikające z nadwagi - mogą one obejmować cukrzycę, problemy z sercem, udar i niektóre formy raka. Otyłość może również wpływać na jakość życia danej osoby i jej wizerunek, prowadząc do schorzeń wtórnych, takich jak depresja. Możemy zauważyć, że jest to problem na polu psychiki człowieka i jego sposobie myślenia o konsumowaniu, aniżeli samego fizycznego aktu jedzenia. Rozwiązaniem problemu jest hipnoza oraz hipnoterapia - czyli zmiana swojego podejścia do otyłości oraz spożywania nadmiernej ilości kalorii. 

Ponieważ hiponoza działa bezpośrednio na podświadomość, jest idealną metodą zwalczania niezdrowych nawyków żywieniowych. Zamiast skupiać się na tym, co jesz, hipnoterapia może pomóc przełamać wzorce zachowań, które prowadzą do przejadania się. W przeciwieństwie do wielu diet odchudzających, hipnoterapię nie zabrania żadnego rodzaju pożywienia. Pracujemy z podświadomością, aby zachęcić do lepszych nawyków żywieniowych, po to aby pozbyć się niechcianych zachcianek żywieniowych. Im szybciej zaczniemy, tym lepiej ponieważ nasz związek z jedzeniem często zaczyna się w młodym wieku. Rodzice często traktują deser oraz słodycze jako nagrodę. 

Jedzenie pobudza również ośrodki przyjemności w naszym mózgu, a gdy połączysz to z takimi uczuciami, jak stres, niska samoocena, smutek i nuda, łatwo zauważyć, jak emocjonalne jedzenie może prowadzić do przyrostu masy ciała. 

Podświadomość jest zaprogramowana, aby nas chronić; w pewnym momencie te nawyki żywieniowe przyniosą zauważalne korzyści. Gdy swoje wybory żywieniowe, opieramy na zasadzie “nagrody i kary”, zauważymy bardzo negatywne skutki w przyszłości. Ponieważ te przyczyny są głęboko zakorzenione w podświadomości, utrzymanie redukcji wagi może być trudne. Podświadome powody nadmiernego jedzenia są większe niż świadome pragnienie utrzymania wagi. Twoja podświadomość przechowuje Twoje osobiste wartości i przekonania dotyczące jedzenia, jedzenia i obrazu siebie. Tylko poprzez zmianę podświadomości można trwale osiągnąć utratę wagi i lepsze nawyki żywieniowe. Hipnoza pozwala Ci wejść na poziom podświadomości, zmienić podejście, wzmocnić poprawne nawyki i wyjść z otyłości.

środa, 09 wrzesień 2020 23:16

Leczenie bulimii hipnozą

Siłą napędową zaburzeń odżywiania, takich jak jadłowstręt psychiczny, jest zniekształcony obraz ciała. Psychobiologiczna dynamika zaburzeń odżywiania się wykazała znaczące zjawiska hipnotyczne, takie jak formy dysocjacji, halucynacje, zniekształcenie czasu i katalepsja, w związku z czym hipnoza może być dobrze dopasowana do poszczególnych części leczenia. Dlatego hipnoza i hipnoterapia zostały uznane za skuteczne podejście do leczenia bulimii.

Najnowsza literatura wskazuje, że istnieją istotne powiązania między procesem hipnotycznym a procesami poznawczymi i psychologicznymi leżącymi u podstaw symptomatologii bulimii.  Badanie to wykazało, że mózgi kobiet z bulimią reagują inaczej na jedzenie w warunkach stresu niż mózgi innych kobiet. Psychologowie, którzy przeprowadzili badanie, stwierdzili zmniejszony przepływ krwi u kobiet z bulimią do części mózgu zaangażowanej w samokrytyczne myślenie. Potwierdza to pogląd, że mogą używać jedzenia, aby nie rozpamiętywać negatywnych myśli o sobie.

Wielu pacjentów, po kilku sesjach hipnozy stwierdza, że ich dolegliwość na poziomie psychiki ulega degradacji. Oznacza to, że w przypadku bulimii, oprócz ćwiczeń fizycznych, deficytu kalorycznego oraz suplementacji organizmu - ogromny wpływ posiada hipnoza. Bulimia to zaburzenie odżywiania i stan zdrowia psychicznego, który oznacza, że ludzie mają niestandardowe podejście do jedzenia, obrazu ciała i zwykle prowadzi do napadowego objadania się, a następnie przeczyszczania swojego organizmu poprzez torsje.

Psychologowie od dawna uważali, że napadowe objadanie się jest wywoływane przez stres i daje kobietom z bulimią możliwość skupienia się na jedzeniu, zamiast na prawdziwym stresorze. Samokrytycyzm i hipnoza jest tutaj rozwiązaniem problemu, które idzie w parze. Warto spojrzeć na problem bulimii w nieco szerszym spektrum, a okaże się, że problem, który na pozór wydaje się być niezwykle skomplikowany - można rozwiązać, za pomocą prostego, sprawdzonego narzędzia jakim jest hipnoza. Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy!

wtorek, 14 październik 2014 00:00

Profesjonalny kurs Hipnozy i Hipnoterapii

Napisał

Rafał Sakowski - dyplomowany hipnoterapeuta, psychoterapeuta, mistrz naturopatii.

Zaprasza na:

"Profesjonalny kurs hipnozy i hipnoterapii"

Zapewniam:

 • materiały szkoleniowe "Skrypt zawierający kompleksowe i szczegółowe informacje z zakresu zagadnień edukacyjnych, odpowiadających wymogom i standardom kwalifikacji zawodowych."
 • profesjonalny sposób przekazywania wiedzy
 • ćwiczenia praktyczne (Zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzone równolegle)
 • każda z osób po ukończonym kursie otrzymuje certyfikat imienny ze zdjęciem dokumentujący zdobytą wiedzę i posiadane umiejętności

Ofertę swoją kieruję do wszystkich zainteresowanych tematyką hipnozy i hipnoterapii.

Celem kursu jest profesjonalne przygotowanie słuchaczy do posługiwania się technikami hipnotycznymi w samodzielnej pracy terapeutycznej z zakresu:

 • Hipnoza
 • Autohipnoza
 • Hipnoterapia

 

Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym, sobota i niedziela w 3 zjazdach.

 

Najbliższe terminy rozpoczęcia szkolenia:

 • podamy wkrótce

 

Zajęcia odbywają się w godzinach:

 • sobota: 10:00-18:00
 • niedziela: 10:00-17:00

 

Miejsce kursu:

 • Gdynia Orłowo, Dom Nauczyciela, ul.Zegarskiego 8.

 • Obiekt gastronomiczno-hotelarski przy trasie Gdynia - Sopot położony nad samym morzem. Pokoje 1-, 2-,3-, 4-osobowe

 • Odległość do dworca PKP i PKS wynosi 2500 m, do kolei podmiejskiej - 500 m, do trolejbusu - 400 m, do centrum handlowego - 500 m, do plaży - 100 m, do lotniska 25 km.

Cena kursu za jeden weekend: 1000,00 zł (tysiąc złotych)

Dla osób z poza trójmiasta gwarantujemy bezpłatne noclegi w Domu Nauczyciela, Gdyński DN "Kropeczka"

Zaliczkę w wysokości 200 zł proszę wpłacić na konto, w terminie 7 dni przed rozpoczęciem kursu.

Rafał Sakowski
Millenium Bank
nr. rachunku: 46 1160 2202 0000 0001 8417 5234

Zapisy pod nr tel. Gdynia sekretariat tel. 507-513-442

Prowadzący zajęcia: Rafał Sakowski, tel. 792-006-801

poniedziałek, 13 październik 2014 00:00

Warsztaty relaksacji i medytacji

Napisał

Warsztaty odbywają się w każdą środę od godziny 17.30 do 19.30

Grupy do 8 osób ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwacje telefoniczną lub mail

W programie:

 • Medytacja,
 • Techniki relaksacyjne,
 • Podstawy bioenergoterapii,

Celem warsztatów jest:

Odprężenie, wyciszenie i zrelaksowanie się oraz nauczenie jak radzić sobie w sytuacjach stresowych.