Get Adobe Flash player

Cistus Incanus (czystek) – herbata ziołowa z czystkiem i miętą pieprzową

czystekOpis i działanie

Czystek jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli- związków fenolowych należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka. Polifenole przejawiają doskonałe własności antybiotyczne. Działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwhistaminowo i przeciwgrzybiczo. Zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca, opóźniają procesy starzenia, wpływają pozytywnie na jakość życia. Są niezwykle skutecznym suplementem diety w przypadku infekcji żołądkowo-jelitowych. Mają ogromną zdolność wychwytywania i usuwania wolnych rodników. Hamują rozwój wirusów opryszczki, półpaśca.

Najnowsze badania potwierdzają, że czystek stanowi nadzieję dla cierpiących na boreliozę - powoduje sklejanie bakterii dzięki czemu nie dopuszcza do ich połączenia z błoną komórkową), ma działanie odstraszające owady. Nie daje żadnych działań niepożądanych (środek naturalny). Czystek jest stosowany przez niemieckich leśników w profilaktyce przeciw kleszczowej. Podawany jest także zwierzętom domowym. 

„Specjaliści od profilaktyki nowotworowej dowodzą, że systematyczny wysoki udział polifenoli w diecie może ustrzec człowieka przed najgroźniejszymi postaciami raka: płuc, żołądka, jelit, przełyku, trzustki, wątroby, gruczołu sutkowego, prostaty, skóry. Polifenole hamują związki odpowiedzialne za powstawanie zmian nowotworowych"

Wskazania

Grypa, przeziębienie, ból gardła, kaszel, chrypa, zapobieganie i objawy boreliozy, ogólne osłabienie organizmu szczególnie w okresie przesilenia.

Skład

95% liści Cistus Incanus (drobno pokrojone liście czystka bez domieszek drewna), 5% liści mięty pieprzowej, witamina C i E. Nie zawiera laktozy i glutenu. Opakowanie 250 g.

Dawkowanie

1 czubatą łyżeczkę na filiżankę zalać wrzącą wodą i zaparzać ok. 8-10 minut. Opakowanie 250g wystarcza na ok. 250 herbat. Zalecane jest picie herbaty z sokiem malinowym - wzmacnia działanie polifenoli. Herbatka z czystka jest wyśmienitą alternatywą dla osób nie mogących pic mleka (colostrum) i produktów pochodzenia zwierzęcego.

germany